Zobacz temat - [R 214 Si 97]Urwany kabel pomiędzy elektrom. a rozrusznikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 Si 97]Urwany kabel pomiędzy elektrom. a rozrusznikiem

goobi - Sob Mar 13, 2010 19:57
Temat postu: [R 214 Si 97]Urwany kabel pomiędzy elektrom. a rozrusznikiem
Witam,

Od jakiegoś czasu rozrusznik coraz słabiej kręcił. Już kiedyś miałem zardzewiałą końcówkę kabla biegnącego od akumulatora do elektrowłącznika więc po raz drugi przeczyściłem ją i chciałem ją przykręcić do elektrowłącznika. Ale niestety urwałem śrubę. Więc zabrałem się do wykręcenia całego elektrowłącznika. Przy okazji urwał mi się krótki kabel pomiędzy elektromagnesem a korpusem rozrusznika(wisiał już na włosku...). I tu mam do Kolegów pytanie.

Czy ten krótki kabel można wymienić? W jaki sposób jest on podłączony wewnątrz rozrusznika
Problem urwanej śruby szybko rozwiązałem ale z tym kablem nie mogę sobie poradzić. Odkręciłem śruby mocujące rozrusznik ale nie dałem rady go wyciągnąć. Dziś już nie mam czasu do niego zajrzeć.
Czytałem artykuł kolegi sTERYDa ale nie znalazłem odpowiedzi.

Pozdrawiam

DANTE79R - Sob Mar 13, 2010 20:00

goobi napisał/a:
Czy ten krótki kabel można wymienić? W jaki sposób jest on podłączony wewnątrz rozrusznika
proponuje dosztukować podobnym przewodem
goobi - Sob Mar 13, 2010 20:01

próbowałem na szybko prowizorycznie zlutować. ale nie udało mi się....
DANTE79R - Sob Mar 13, 2010 20:06

a o który kabel chodzi, od regulatora?
Gorzus - Sob Mar 13, 2010 20:29

Tego kabla nie zlutujesz bo ten miedziany łączy się z aluminiowym drutem który jest na stojanie! Pozostaje to tylko jakoś skręcić lub zacisnąc. Troche się przy tym trzeba namęczyć.
goobi - Sob Mar 13, 2010 20:29

chodzi o gruby miedziany przewód, długość ok 1.5 cm. dojście prądowe rozrusznika. Chciałem go zacisnąć ale bardzo kruchy już jest ten kabelek i niewiele co zostało do zaciskania. Nie zajrzałem jeszcze do środka rozrusznika a tak się zastanawiam czy da się to w środku jakoś podpiąć czy może lepiej ze szrotu coś wyciągnąć.
springonion - Sob Mar 13, 2010 21:00

Niestety przy tym urwanym kabelku trzeba się pomęczyć. Ja zrobiłem to w taki sposób że przewierciłem aluminiową końcówkę stojana rozrusznika i ścisnąłem miedzianą linkę i tą przewierconą końcówkę śrubką z nakrętką i szerokimi podkładkami. Na razie trzyma i w największe mrozy kłopotów nie było :)
PTE - Sob Mar 13, 2010 21:15

springonion napisał/a:
Niestety przy tym urwanym kabelku trzeba się pomęczyć. Ja zrobiłem to w taki sposób że przewierciłem aluminiową końcówkę stojana rozrusznika i ścisnąłem miedzianą linkę i tą przewierconą końcówkę śrubką z nakrętką i szerokimi podkładkami. Na razie trzyma i w największe mrozy kłopotów nie było :)


Ale za to niedługo końcówka stojana zacznie Ci się utleniać a miedziana linka zacznie zarastać utlenionym aluminium...