Zobacz temat - [R414 1,4 97r] 3 PYTANKA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414 1,4 97r] 3 PYTANKA

RaFaLuS - Sob Mar 13, 2010 22:45
Temat postu: [R414 1,4 97r] 3 PYTANKA
Witam!!!
1. Zaobserwowalem dzisiaj ze przy hamowaniu troche sciąga auto w prawo. Czy przyczyna jest to ze hamulce nie rowno biora,czy moze cos innego?

2. Od jakiegoś czasu (od wymiany drązkow kierowniczych) Jadąc prosto mam lekko skręconą kierownice w lewo. I tu pojawia sie pytanie. Żle ustawiona zbiezność?

3. Jak skręcam kierownice do oporu to dzieje sie cos dziwnego... Mam takie odchucie jakby auto lekko sie telepało i cos tak szumi... Spotkaliście sie z czymś takim?

lukas-g15 - Sob Mar 13, 2010 22:50

Co do pierwszego pytania to miałem to samo, u mnie był zepsuty tłoczek i przez cały czas była zaciśnięta szczęka, wymiana niedroga bo około 50zł.
Wojtek - Sob Mar 13, 2010 23:06
Temat postu: Re: [R414 1,4 97r] 3 PYTANKA
RaFaLuS napisał/a:
Witam!!!
1. Zaobserwowalem dzisiaj ze przy hamowaniu troche sciąga auto w prawo. Czy przyczyna jest to ze hamulce nie rowno biora,czy moze cos innego?

Może to być , jak wspomniał kolega, nie prawidłowo pracujące zaciski. Może to być wina wadliwej pompy hamulcowej. Jedź do zakładu zajmującego się ogólnie układem hamulcowym.
Na początek sam sprawdź ciśnienie w oponach. To też może być przyczyna.
Cytat:

2. Od jakiegoś czasu (od wymiany drązkow kierowniczych) Jadąc prosto mam lekko skręconą kierownice w lewo. I tu pojawia sie pytanie. Żle ustawiona zbiezność?
Niechlujnie wykonano usługę wyminay drążków. Przestawiono Ci kierownicę w warsztacie.
Cytat:


3. Jak skręcam kierownice do oporu to dzieje sie cos dziwnego... Mam takie odchucie jakby auto lekko sie telepało i cos tak szumi... Spotkaliście sie z czymś takim?

Te dziwne dźwięki wydaje pompa wspomagania układu kierowniczego. Normalne. Możesz ewentualnie sprawdzić poziom płynu w instalacji wspomagania.