Zobacz temat - [R400SD 98r.] trzęsie się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400SD 98r.] trzęsie się

rmariusz - Czw Mar 18, 2010 01:02
Temat postu: [R400SD 98r.] trzęsie się
Witam , otóż mam następujący problem z moim roverem , gdy silnik jest rozgrzany podczas postoju samochód się trzęsie. Drgania nie występują zawsze , ale dość często , i zawsze na w pełni rozgrzanym silniku .
Szukałem i nie znalazłem żadnego tematu z takim problemem , więc bardzo proszę o pomoc kogoś zorientowanego w tym temacie .
pozdrawiam

chudson - Czw Mar 18, 2010 08:12

Jak mocne są to drgania ? Nie takie zwykłe dieslowskie jakim ulega każdy roverek ?

Czy auto po rozgrzaniu gdy drga to normalnie jeździ czy są jeszcze do tego jakieś objawy spadku mocy itp ?

phuss - Czw Mar 18, 2010 08:40

pewnie mu zimno :mrgreen:
A tak na serio to poduszki silnika do przeglądu

rmariusz - Czw Mar 18, 2010 10:41

nie, są to drgania wyraźnie mocniejsze niż normalne dieselowskie . Samochód jeździ jak najbardziej normalnie . Obroty nie falują , ale gdy podczas gdy samochód drga wystarczy lekko nacisnąć gaz , na obrotomierzu obroty zwiększą się niemal nie zauważalnie , to drgania ustają .
wroblikns - Czw Mar 18, 2010 10:47

rmariusz, mam to samo w swoim R200 SDI,
na zimnym silniku chodzi bardzo ładnie, drgania są ledwo odczuwalne ponieważ obroty ma nieco podwyższone, jednak na ciepłym sprawiają te drgania lekki dyskomfort.
myślałem że to chyba normalne przy dieslach, u kolegi w Golfie IV TDI nie drży wcale, jakby nie był diesel ale chyba nie można go porównywać do Rovera.

Zastanawialem się czy może obroty nie za niskie? :idea:

rmariusz - Czw Mar 18, 2010 11:43

Hm , normalne to chyba nie jest , u mnie zaczęło to wystepowac od jakiegos czasu , wczesniej było normalnie
phuss - Czw Mar 18, 2010 13:04

rmariusz napisał/a:
Hm , normalne to chyba nie jest , u mnie zaczęło to wystepowac od jakiegos czasu , wczesniej było normalnie

Jeszcze raz mówię, sprawdź poduszki silnika, zużywają się jak wszystko.

wroblikns - Czw Mar 18, 2010 17:16

u siebie dolną wymieniłem 3miesiace temu, może górna tez wymaga wymiany, choć wygląda na niezużytą :/
arekmoto2 - Sro Wrz 05, 2012 22:44

Witam chce odświeżyć temat. Własnie mam taki problem ze na wolnych obrotach silnik czasem tak jak by sie po prostu zadławił. Zaznacze jeszcze że jak włącze klime i obroty delikatnie się podniosą to takie szarpniecia ustają, podczas jazdy jest wszystko ok. Czy ktoś wie czy to w koncu poduszki czy cos innego?