Zobacz temat - [R216 97r LPG automat] Pękające węże
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 97r LPG automat] Pękające węże

Emems - Pią Mar 19, 2010 20:33
Temat postu: [R216 97r LPG automat] Pękające węże
Witajcie Rover'zyści!

Kiedyś wspominałem o tym jak zamontowałem sobie gaz w moim Rover'ku i jego konsekwencjami. Mechanik nie odpowietrzył układu chłodzenia silnika w wyniku czego zagotowałem płyn, przegrzałem silnik i poszła uszczelka pod głowicą.



Wymieniłem uszczelkę i zabuliłem za to ponad 1100 zł. Myślałem, że problem się skończył lecz mój Rover'ek dał mi jeszcze popalić. Zaczęły pękać węże. Łącznie gdy zliczę wszystkie zdarzenia - węże pękały 9 razy i to w najgorszych momentach jak podczas jazdy do pracy lub gdy zjeżdżałem z autostrady...

Wymieniałem po kolei węże. Do dziś w bagażniku wożę ze sobą 4 zapasowe węże... :roll:

Te usterki nie były tak bardzo kosztowne bo przeciętnie za każdy wąż płaciłem około 30 zł lecz to było bardzo uciążliwe i denerwujące bo nigdy nie wiedziałem czy do lub z pracy dojadę do domu...

Pękł najgorszy z możliwych węży... Od bloku silnika do chłodnicy z rozgałęzieniem do zbiorniczka wyrównawczego... Wąż pękł w niefortunnym miejscu bo przy trójniku :/ Z węża fi 28 odchodzi wąż fi 5... No to był gwóźdź do trumny bo takiego węża już tak łatwo nie kupię. Poszedłem do sklepu i jedynie taki wąż mogli mi sprowadzić za 550 zł :shock: W innym sklepie jeszcze drożej... :/

Wpadłem na pomysł. O taki...



Ten mój "tunning" kosztował mnie 20 zł i spisuje się znakomicie :) Później znowu pękł mi główny wąż od bloku, ale z wymianą nie było już problemu :)

Ale pozostał jeszcze jeden trójnik, z którym mogą być jeszcze większe problemy niż z tym wyżej opisanym...

A mianowicie...



:bezradny:

skladak - Pią Mar 19, 2010 21:22

witam, trójniczek z ostatniego zdjęcia pękł u mnie i zamiast wymieniać cały wąż kupiłem za 2zl 80 groszy w sklepie metalowo - ogrodniczym trójnik plastikowy i 3 opaski, trzyma sie doskonale już pół roku :) jutro zrobię fotkę jak znajdę czas to pokażę ci jak to u mnie wygląda :) ale zeby wąże pękały 9 razy ? ;o
kasjopea - Pią Mar 19, 2010 22:10

Może warto wymienić korek od zbiorniczka wyrównawczego?

Co z temperaturą silnika?

Emems - Pią Mar 19, 2010 22:11

Więc czekam na zdjęcie :)

Ty mi pokażesz jak naprawić mały trójniczek, a ja pokazałem jak poradzić sobie z dużym trójnikiem hehe :P

kasjopea - Pią Mar 19, 2010 22:17

Emems, zobacz sobie ten temat http://forum.roverki.eu/v...j%B1ce+w%EA%BFe
Emems - Sob Mar 20, 2010 20:32

Uszczelka pod głowicą wymieniona, korek od zbiorniczka wyrównawczego także.

Nadmienię tylko, że przy moich 9-ciu pękniętych wężach, ani razu nie pękł mi nowy wąż...

Mam już wymienione praktycznie wszystkie węże :)