Zobacz temat - [R400] Blaszki w szczękach hanulcowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Blaszki w szczękach hanulcowych

dzelo23 - Sro Mar 24, 2010 22:44
Temat postu: [R400] Blaszki w szczękach hanulcowych
Witam. Ostatnio wymieniłem łożysko w prawej przedniej piaście. Pierwsza jazda i wszystko ok, następnego dnia przy delikatnym hamowaniu słychać lekkie tykanie, które przeszło w łagodne stukanie. Rozłożyłem zacisk, obejrzałem i wszystko wygląda ok. Jazda próbna, pierwsze 5-6 delikatnych hamowań ok, później znów lekkie tykanie i przechodzi w łagodny stukot. Przy normalnym hamowaniu objaw nie występuje. Rozłożyłem zacisk po raz kolejny, wszystko wygląda ok ale nad i pod klockami są takie blaszki w rave nazywa się to "pad retainer", ta górna ociera o tarczę, trochę ją podgiąłem i jest dużo lepiej (mimo to jak dojeżdżam do skrzyżowania to się ludziska oglądają) i tu mam pytanie. Jaką funkcję pełnią te blaszki i czy są konieczne?, bo znajomy podpowiedział mi żebym ją wywalił. :bezradny:
faecd - Sro Mar 24, 2010 23:40

Podczas hamowania klocki dociskane przez tloczek przeuwaja sie na plaszczyznie tych blaszek...Moze masz je zle zalozone. Rozloz i zloz porzadnie. Blaszki te nie maja prawa dotykac tarczy. Ps warto je posmarowac pasta miedziowa co by klocki nie piszczaly ;)
blue827 - Czw Mar 25, 2010 07:31

blaszki można kupić nowe np QUICK BRAKE, (ok 30zł ) tylko trzeba dobrać odpowiednie do modelu. Niepolecam kupowania nowych śrubek i gumek, mi dobrali wg katalogu intercarsu i miały inny gwint.

dzelo23 - Wto Kwi 20, 2010 09:02

Zaraz lecę kupić te blaszki i zobaczymy czy pomoże.

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 11:19 ]
Oczywiście blaszek u mnie w mieście nie ma. Zamówiłem przez neta. Sprawdziłem po raz kolejny montaż blaszek już nie sam a z kumatym kolega i jest dobrze oczywiście tylko przez parę hamowań, później problem powraca. Nic tylko czekać na nowe blaszki mam nadzieję że ich wymiana pomoże bo jak nie to auto poleci do mechanika a tego bardzo nie lubię.

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 09:02 ]
Witam. Problem znikł sam. Przy jeździe miejskiej zjawisko nie ustąpiło ale po przejechaniu trasy 400km wszystko ucichło. Blaszek nowych nie zdążyłem zamontować a stare wyglądają ok. Podejrzewam że po prostu w zacisku wszystko się ułożyło.