Zobacz temat - [214 99r] Wymiana sondy lambdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 99r] Wymiana sondy lambdy

bad_boy - Nie Mar 28, 2010 13:58
Temat postu: [214 99r] Wymiana sondy lambdy
Witam chce wymienić sondę lambdę i zakupiłem boscha uniwersalną i teraz połaczyć kabelki tylko że dwa są tego samego koloru czy to ma jakieś znaczenie czy trzeba dopasować je odpowiednio??
faecd - Nie Mar 28, 2010 14:10

Ile tam jest tych przewodow? na opakowaniu czy jakims papierku dolaczonym do sondy Boscha nie ma rozpiski przewodów? A te dwa przewody tego samego koloru jaka maja barwe?
Patrick - Nie Mar 28, 2010 14:18

wg mnie wydaje mi się że to nie powinno mieć znaczenia
2 kable białe- są od grzania
czarny- impuls
szary-masa


a mam pytanie ile dałeś za tą sondę ? i jakiej firmy ?

leszczu - Nie Mar 28, 2010 14:29

Cytat:
a mam pytanie ile dałeś za tą sondę ?

Też dołączam się do pytania.
Patrick napisał/a:
jakiej firmy ?

Kolega bad_boy wyżej napisał że to sonda Boscha. :wink:

bad_boy - Nie Mar 28, 2010 20:55

Firmy bosch i zapłaciłem za nią 90zł z roczną gwarancją na papierku i jest to uniwersalna sonda 4 przewodowa szary, czarny, biały, biały.Nie znalazłem nigdzie orginalnej nowej sondy do rovera
Patrick - Nie Mar 28, 2010 21:11

oryginalna sonda to koszt 360 zł plus przesyłka bo się dowiadywałem.
jak masz gwarancje to bez przypału. Pamiętaj tylko żeby kabli od sondy nie przecinać i nie lutować. a podłączenie białych kabli masz w sondzie bez różnicy bo chodzi o zamkniecie obwodu.

sorry za nazwe nie wychwyciłem

bad_boy - Nie Mar 28, 2010 22:47

Dlaczego nie ciąć??inaczej nie dam jady podłączyć bo nie ma wtyczki tylko mam mufki miedziane w izolacji do sprasowania.A coś się dzieje jak się przecina i lutuje????
faecd - Pon Mar 29, 2010 02:51

bad_boy, kolektor wydechowy podczas pracy silnika nagrzewa sie tym samym moze roztopic luty. Kup sobie wtyki meski i zenski po 4 szt kazdy i po prostu przewody na te wtyki zrob...

Cytat:
czarny- impuls
szary-masa
a nie na odwrot? szary impuls a czarny masa...od zalania dziejow kolorem czarnym/brazowym oznaczano mase!
PTE - Pon Mar 29, 2010 10:05

Jak ja kupowałem "uniwersalną dedykowaną" sondę Boscha, to w zestawie znajdował się komplet zacisków do skręcenia przewodów wraz z szczelnym pudełeczkiem w którym się całość zamykało po połączeniu.
Patrick - Pon Mar 29, 2010 16:59

faecd napisał/a:
Cytat:
czarny- impuls
szary-masa
a nie na odwrot? szary impuls a czarny masa...od zalania dziejow kolorem czarnym/brazowym oznaczano mase!


nie na odwrót

bad_boy,

chodziło mi o to żebyś nie ciął i łaćzył ze starymi kablami i kostką kup odpowiednie wsuwki zarób kable i ściśnij kombinerkami wystarczy to potem wsuń odpowiedni i laleczka będzie

leszczu - Pon Mar 29, 2010 17:03

A tak z ciekawości, dlaczego wymieniasz sondę lambdę ??
bad_boy - Pon Mar 29, 2010 21:56

To na te mówki mogę też zrobić!!je się zgniata wiec się nie odczepią na pewno!! wymieniam sondę ponieważ mi za dużo pali 12-13 litrów przy normalnej jezdzie
Patrick - Pon Mar 29, 2010 22:00

bad_boy, ja robię ten sam manewr jutro jak mi tylko przyjdzie sonda :) daj znać po testach czy Ci się polepszyło ze spalaniem, dobrze ? tak że działaj tam ostro i informuj jak coś zepsujesz :)

aaa i nie odczepią się na pewno :)