Zobacz temat - [R111] Czy tylna gruszka pasuje do przodu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R111] Czy tylna gruszka pasuje do przodu?

kes - Sro Mar 31, 2010 09:38
Temat postu: [R111] Czy tylna gruszka pasuje do przodu?
Witam,

Pamiętam, że albo przednią gruszkę zawieszenia można było założyć do tyłu,
albo odwrotnie - tylnią do przodu. Tylko właśnie pytanie, które z tych dwóch.

thx,
Michał
--
111SLi '96, Kraków

Steff - Czw Kwi 01, 2010 11:07

Obie gruszki jako gruszki są identyczne i pasują i do przodu i do tyłu. Niemniej do gruszki (do memrany) wchodzi jeszcze specjalna aluminiowa tuleja która łączy się z wahaczem. I tuleje te są różne z przodu i z tyłu. Dlatego do zakładanej "nowej" gruszki musisz założyć odpowiednią tuleję ze "starej" gruszki.
Mariusz418 - Czw Kwi 01, 2010 12:24

WITAM

NIESTETY NIE ZGODZE SIĘ PRZEDNIA PASUJE NA TYŁ ,ALE TYLNA NA PRZÓD NIE



POZDRAWIAM

Steff - Sob Kwi 03, 2010 09:58

Nie będę zatem z tobą polemizować :grin: Przez 8 lat uzywania R111, przeżyłem 3 wymiany gruszek i coś tam widziałem ale może się mylę ??
wooy11 - Czw Sty 13, 2011 20:33

kol. Mariusz ma racje...gruszki sie nie róznia praktycznie i pasują w miejsca gdzie sie je montuje ale problem może być z nakreceniem węza ( gwinty tez pasują )......chyba przednia ma otwor wewnętrzny wiekszy niż gruszka tylna wiec zakladając tylna ( z mniejszym otworem wewnętrznym w gwincie ) do przodu oczywiscie da sie ja przykrecić i wsio gra do momentu kiedy bedziemy zakrecac weża.....nie bedzie chcial wejść bo sie nie zmieści w otwór. Spotkałem sie też z roverami ktore miały wszystkie gruszki takie same i tu zamiana przód tył była bez problemowa tylko trzeba było podmienić aluminiowa tuleje o ktorej pisze Steff. Jednym słowem obaj macie racje co do zamiany gruszek :)