Zobacz temat - [Freelander] Centralny nie otwiera.. DOŚĆ PILNE...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Centralny nie otwiera.. DOŚĆ PILNE...

Kot - Czw Kwi 01, 2010 22:54
Temat postu: [Freelander] Centralny nie otwiera.. DOŚĆ PILNE...
Witam... Mam nastepujacy prolem ;) centralny zamek w aucie nie otwiera... zamykac zamyka jak wsciekly ale otworzyc juz nie chce :( wyjalem caly mechanizm i wszytsko wyglada ok :) silniczek dziala bo nawet jak sie zamyka to slychac jego prace, moge wstawic zdjecia zamka w razie co ;)
praktis - Pią Kwi 02, 2010 10:22

Może przycisk otwierania w pilocie szwankuje. Z kluczyka otwiera Ci całość?
Kot - Pią Kwi 02, 2010 12:43

Nie przycisk okej wszystkei drzwi twiera poza nimi ... a podobno to stalo sie po tegoroczenej zimie ...
praktis - Pią Kwi 02, 2010 12:50

To weź sprecyzuj problem, bo teraz to już nie wiem co Ci otwiera a co nie.
Napisałeś, że centralny nie otwiera, a w moim rozumieniu znaczy to że wogóle nie otwiera nic.

Kot - Pią Kwi 02, 2010 22:32

tzn chodzi ze nieotwiera drzwi keirowcy ... pozostale chodza dobrze ...
zamknac drzwi kierowcy zamknie ale juz nie otworzy ...

azer - Sob Kwi 03, 2010 14:43

a czy przy próbie otwierania też go słychać?

myślę że najprościej i najpewniej to wymienić siłownik

win32 - Sob Kwi 03, 2010 15:24

W jakim celu wymieniać siłownik skoro zamyka drzwi? Skoro działa w jedną stronę, działa i w drugą.

Najprawdopodobniej siłownik nie dostaje sygnału otwierającego drzwi. Nie mogę teraz zerknąć na schemat , ale one idą oddzielnymi kablami.

trzeba zdjąć boczek, i zmierzyć multimetrem czy pojawia się sygnał w kostce - na pomarańczowych i fioletowych kabelkach.

Na szybko sprawdź czy nie przetarł się przewód w tej gumowej rurce która łączy drzwi z nadwoziem.

Czy drzwi się otwierają po wciśnięciu przycisku w kabinie ? .

Napisz proszę rocznik i czy to przekładka czy nie - to napiszę ci dokładnie przewody i lokalizację złączek, oraz ewentualnie jak je otworzyć od wewnątrz jeżeli są zamknięte superlockiem.

Kot - Sob Kwi 03, 2010 19:30

win32, wyjmowalem zamek, silnik kreci w obie strony tylko po prostu jakas zapadka nie porusza ramieniem i nie otwiera drzwi, silownik w 100% sprawny, jesli ktos z Was ma foto jak oddzielic silownik od zamka to bardzo bym poprosil :) a rocznik to 2002 przekladka ...
orzec_h - Sro Paź 31, 2012 20:19

Mam ten sam problem. Mianowicie wszystkie drzwi zamykają się z pilota, z przycisku w aucie tylko tylne. Problem polega przy otwieraniu z pilota i przycisku otwierają się tylko tylne drzwi, a przednie już nie. Wszystko zaczęło się parę dni temu. Najpierw odmówił posłuszeństwa lewy zamek a potem prawy. Otwieram obecnie tylko z kluczyka. Moja wersja do europejczyk. Gdy wciskam pilota parę razy wydaję mi się, że słyszę prace siłownika. Na schemacie w ravie centralny jest rozpisany na 4 strony:O Czy siłownik występuję osobno czy razem z zamkiem drzwi? Czy można dołożyć siłownik uniwersalny?
SyntaX - Czw Lis 01, 2012 09:16

Czyli rozumiem że otwierają się tylko tylne drzwi a z przodu nie otwierają się żadne ani kierowcy ani pasażera. ??
Siłownik jest w zamku i raczej nie ma sensu dokładać uniwersalnego.
A czy jak zamykasz z pilota to może zatrąbi raz.
Czy próbowałeś kilku zamknięć i otwarć z kluczyka z zamku.
Miałem taki objaw jak się źle ustawił bębenek w drzwiach z zamkiem.

orzec_h - Czw Lis 01, 2012 18:02

dokładnie. Nie otwierają się kierowcy i pasażera. Za drugim kliknięciem pilota otwierają się tylne. Nie trąbi przy zamknięciu. Drzwi są dobrze zatrzaśnięte. Próbowałem zamknięcia i otwarcia z kluczyka po parę razy. Spróbuję jeszcze przy CCU po dopychać wtyczki.

Szukam rozwiązania dlaczego prawie w jednym momencie poleciały dwa przednie zamki??? to jest zastanawiające. Pytanie gdzie szukać odpowiedzi w elektryce?

[ Dodano: Czw Lis 01, 2012 12:17 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Trzymając rękę na poszyciu drzwi i otwierając z pilota czuję delikatne wibrację, jak by coś tam się ruszyło? Gdy otwieram z kluczyka to tylko drzwi kierowcy się otwierają... Gdy zamykam z kluczyka to wszystkie się zamykają.

Macie jakieś pomysły? Który przewód sprawdzić?

[ Dodano: Czw Lis 01, 2012 18:02 ]
Z przycisku w aucie otwieram i zamykam tylko tylne drzwi[b][/b]