Zobacz temat - [R75] Woda w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Woda w aucie

trawis25 - Czw Kwi 01, 2010 23:10
Temat postu: [R75] Woda w aucie
Witam

Jak w temacie,najpierw byla woda u pasazera,teraz i u kierowcy.O dplywy 4 czyste,przy pompce guma ok,gdzie jeszcze szukac? I jeszcze jedno czy trudno wyjac całą wykladzine,zeby wyprac i wysuszyc?

Kot - Czw Kwi 01, 2010 23:30

moze leci z nagrzewnicy ??
apples - Pią Kwi 02, 2010 09:04

Podnieś siedzisko tylnej kanapy i zobacz czy tam nie ma wody. Jeżeli jest to cieknie przez listwy chromowane z tyłu lub tylne lampy. Z przodu może lecieć przez gumkę lub brak na wężu od pompki sprzęgła lub gumę osłaniającą drążek od kolumny kierowniczej.
trawis25 - Pią Kwi 02, 2010 20:35

Kot miałeś rację z nagrzewnicy zapitala :mrgreen: (skojarzyłem różową plamę na wykładzinie)
1.Tylko teraz jak sprawdzić gdzie jest nieszczelność(włączyć ogrzewanie czy jak?)
2.Czy nagrzewnica do wymiany czy da rade coś posklejać?

Rowan - Pią Kwi 02, 2010 21:46

trawis25, nagrzewnice trzeba spawać. Ale, cy to na pewno ona? Radziłbym to dokładnie obejrzeć, bo tam o ile mnie pamięć nie myli, to są odpływy pod auto.
SeniorA - Pon Kwi 05, 2010 20:35

odpływy są do wody z parownika klimy. Nagrzewnicę łatwo wyciągnąć,wystarczy zacisnąć przewody w komorze silnika ( albo spuścić płyn ),podłożyć pod panel i nagrzewnicę folię , odkręcić uchwyt mocujący i dwa złącza rurek i je rozpiąć. Dobrze jest założyć dwa nowe oringi przy składaniu.Może jest nieszczelność na łączeniu rurek.
ligierator - Czw Kwi 08, 2010 17:15

u mnie był inny problem. Także miałem wode w aucie.
otwierająć maskę na podszybiu (pod plastikową osłoną) jest łaczenie blach a pomiedzy nimi jest "kit" masa uszczelniająca. i okazało sie iż u mnie jest pękniecie wielkości 0.5 do 1 mm i tam tedy sie LAŁO!!! Odpływy mogą być drożne ale i tak bedzie sie lało do Kabiny.

W bagażniku miałem też en problem również na podszybiu jest łaczenie blach i tam też był delikatny wyciek:/

Czarny silikon i bobrze przejechac łaczenia i bedzie szczelnie.

A co do nagrzewnicy prosto ja wyciągnąć. JA bym wyciągnął i obejrzał bedzie widać gdzie cieknie zaciek kamienia, płyny.

Pozdrawiam Damian

menior - Czw Kwi 08, 2010 19:56

Czemu nasze Roverki tak przeciekaja na potege :shock: To temat bardzo powszechny na forum :mrgreen: Sam rok temu z tym walczylem,okazala sie blachostka(uszczeleczka w podszybiu) ale ile nerwow :wnerw: i szybe przednia musialem wymieniac tak jeden mechanior z tym walczyl :cwaniak:
apples - Czw Kwi 08, 2010 20:35

menior bo są zaniedbane i przez wielu traktowane jak jeździdło. Wymieniają części lub naprawiają dopiero jak się już rozsypie.
menior - Czw Kwi 08, 2010 20:47

apples,tu sie nie zgodze z Toba bo to by oznaczalo ze prawie nikt z nas nie dba o Roverki ;> A wlasciciele tej marki sa raczej ludzmi dbajacymi o swoje auta,a co ma pozatym wspolnego dbanie z jakas tam gleboko schowana uszczelka czy zapchanymi odplywami o ktorych prawie nikt nie wie :mrgreen:

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 20:47 ]
Ja o swoje poprzednie auta nie dbalem wcale,a o Roverka az do przesady ale takie jaja to tylko w Roverku :mrgreen:

apples - Czw Kwi 08, 2010 20:59

Mój tez był zaniedbany, ale pomału zaczyna wszystko grać :grin: Woda się lała, stukało, waliło, itp. Ludzie się nie znają na Roverkach i w tym jest też problem, a dodatkowo części były drogie. Wszyscy forumowicze dbają :wink:
menior - Czw Kwi 08, 2010 21:11

Dbaja ale woda i tak sie leje :mrgreen: pomimo to nadal kochamy nasze Roverki chocbysmy mieli jezdzic w kaloszach :mrgreen:
Barciu - Czw Kwi 08, 2010 21:21

A czy ktoś zna skuteczny i bezpieczny sposób na przeczyszczenie odpływów tych przy szybie pod maską? Próbowałem, ale niestety są tak zabłocone, że nie mogę się przebić a boje się siłą żeby ich nie uszkodzić. Czy jeszcze gdzieś należy przeczyścić odpływy, aby Roverek mi długo służył? Pozdrawiam
apples - Czw Kwi 08, 2010 21:31

Wąż z wodą pod sporym ciśnieniem. Ja zawsze czyszczę na myjce ręcznej. Pamiętaj również o tych w grodzi bo przez zapchanie się ich wlewa się woda do środka i zalewa również czasami ECU i filtr kabinowy. Te w grodzi czyściłem palcem od spodu samochodu. :wink:

http://forum.roverki.eu/v...p=370726#370726

menior - Czw Kwi 08, 2010 21:58

czy tylko w naszych Roverkach zastosowano tak innowacyjne rozwiazanie :?: bo pytalem i nikt nie slyszal bo komus w innych autach zapychaly sie jakies odplywy,nawet o istnieniu czegos takiego malo kto wie :shock:
owcze - Czw Kwi 08, 2010 23:50

Barciu napisał/a:
A czy ktoś zna skuteczny i bezpieczny sposób na przeczyszczenie odpływów tych przy szybie pod maską? Próbowałem, ale niestety są tak zabłocone, że nie mogę się przebić a boje się siłą żeby ich nie uszkodzić.


Ja użyłem do tego celu cienkiego prętu ;) delikatnie przepchałem otwory i potem potraktowałem wodą ;) Też miałem zabłocone odpływy i małe bagienko w samochodzie ;)

SeniorA - Pią Kwi 09, 2010 08:11

menior napisał/a:
nikt nie slyszal bo komus w innych autach zapychaly sie jakies odplywy,nawet o istnieniu czegos takiego malo kto wie :shock:
bo w innych autach nie ma grodzi między silnikiem i kabiną to o odpływach nie słyszeli , ale za to słyszą silnik.
menior - Pią Kwi 09, 2010 20:55

silniki diesla zawsze slychac i czuc :mrgreen: sa cichsze auta od Roverkow bez takich kosmicznych rozwiazan jak te odplywy :???:
apples - Pią Kwi 09, 2010 21:00

menior nie ma :evil:

:grin:

menior - Pią Kwi 09, 2010 21:20

APPLES no bez przesady ja tez uwielbiam mojego Roverka ale badzmy obiektywni,nie powiesz mi ze w takim dla przykladu Mercu czy A6 jest glosniej jak w naszych R :lol: Ostatnio jechalem nowa Laguna tam to jest cisza :shock:
apples - Pią Kwi 09, 2010 21:39

menior dla mnie jest OK. :grin: Nie możesz porównywać auta konstrukcyjnie nowego do konstrukcji Rovera z przed 2000r. Mi akurat parę osób mówiło że silnik pracuje cicho i dopytywali się czy to na pewno diesel. :wink: Także odczucie głośności jest pojęciem względnym :wink:

Zrobiliśmy mały offtop :oops:

menior - Pią Kwi 09, 2010 21:50

To mialem na mysli APPLES dla mnie tez jest OK jak na auto dosc starej juz konsrukcji,no i w swoim przedziale cenowym to rewelacja :grin: Silnik jest cichy jak na diesla,bardziej chalasuja elementy wewnetrzne auta,ostatnio np. kierownica wydaje mi dziwne dzwieki na wolnych obrotach terkocze jak w traktorze :o ze koncertach plastykow nie wspomne

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 21:50 ]
czasem tak bywa :oops:

apples - Pią Kwi 09, 2010 21:56

:grin: