Zobacz temat - [Freelander] Zerwana linka pokrywy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Zerwana linka pokrywy silnika

smith - Nie Kwi 04, 2010 13:49
Temat postu: [Freelander] Zerwana linka pokrywy silnika
witam, jak w temacie wielki problem, linka przerdzewiała w jednym miejscu, aż nagle przy próbie otwarcia maski pękła nie wiem w którym miejscu dość suprą ilość wyciągnąłem z pancerza, jaki jest sposób aby otworzyć maskę, nowa linka 40 zł cięgno mam po prawej stronie do maski a samochód europejski nasza wersja nie anglik nie było nic przerabiane, pomocy !
Firq - Pon Kwi 05, 2010 13:08

troche drastyczne ale spróbuj z wyczuciem szarpnąć pancerzem linki. Kiedys miałem podobny problem i tak własnie otworzyłem maske
przemek - Pon Mar 07, 2011 17:49

Witam,

Mam problem w postaci zerwanej linki od ponoszenia klapy silnika. Czy może ktoś zna jakiś awaryjny sposób otwarcia maski? Nie wiem jak można dostać sie do zamka trzymającego klapę aby go zwolnić. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

SyntaX - Pon Mar 07, 2011 20:28

Możesz dostać się od przodu przez grill.
Zdejmij maskownicę ze znaczkiem i po lewej stronie masz cięgno zamka.
Musisz to wymontować


Tutaj widać jak to jest zbudowane


przemek - Wto Mar 08, 2011 13:37

Dzięki za podpowiedź. Właśnie otworzyłem maskę odkręcając dwie śruby kluczem 10. Trzymają one górną cześć zamka tzn. cześć która jest zamocowana do klapy. Nie było konieczności ściągania grilla, wytarczyło tylko zdemontować uszczelkę która znajduje sie miedzy maską o grillem wówczas można dojść kluczem.