Zobacz temat - [R400 1.4Si 99r] przerywa na biegu i brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4Si 99r] przerywa na biegu i brak mocy

mattipoz - Pon Kwi 05, 2010 22:19
Temat postu: [R400 1.4Si 99r] przerywa na biegu i brak mocy
Witam!
Mam 2 problemy z moim R:
1 to przerywanie na 3-biegu. Dodam w zimę tankowałem tak za 20, 30 zł. Słyszałem że to problem z filtrem paliwa, chciałem się tylko upewnić.
2 to strata na mocyi przyspieszeniu nei wchodziłem pod auto i dokładnie się nie przyglądałem ale kumpel mówi że chodzi o jakąś siatkę z przodu. Pytanie ile kosztuje wymiana? Można to zastąpić jakąś zwykłą siatką. Dodam że przez to też silnik jest dość głośny.
Pozdrawiam

sTERYD - Pon Kwi 05, 2010 22:28

dopisz jakiś opis problemu w temacie bo tak to jest ez sensu :evil:

przypuszczam, że i jeden i drugi problem ma związek nie tyle z filtrem, co z pompką paliwa... wiecznie niski poziom paliwa sprawia, że nie jest dobrze chłodzona... (zdrowsze dla pompki jest tankowanie za 20-30 w połowie baku) teraz pewnie nie daje wystarczającego ciśnienia stąd problem z szarpaniem i z mocą... acz szarpanie może też być wywołane kłopotami z układem zapłonowym... masz gaz??

mattipoz - Pon Kwi 05, 2010 22:43

benzyne mam
to zapewne chodzi o pompe paliwa. Powiedz mi tylko ile koszuje koszt robocizny w tym temacie bo trzeba uwarzać na mechaników po tym kryzysie:)

Darion503 - Wto Kwi 06, 2010 13:39

miałem podobny problem, prawie że identyczny 1,2 bieg ok 3 i na pedał gazu a on zamias szybciej to tracił moc tylko u mnie szarpał na 2 biegu i 3, Najprostsze rozwiązanie mi pomogło wymiana świec, i jedno gniazdo świecy miało naruszony gwint co powodowało przepuszczanie i zaciąganie powietrza to była moja przyczyna....
sTERYD - Wto Kwi 06, 2010 14:28

z kosztami roboty może być różnie, bo do wymiany pompki trzeba wyjąć bak, a sama pompka to od 120 wzwyż.