Zobacz temat - [R200 SDi 99r] Migająca/Przygasająca lampka "oleju"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi 99r] Migająca/Przygasająca lampka "oleju"

Raptile - Pon Kwi 05, 2010 22:48
Temat postu: [R200 SDi 99r] Migająca/Przygasająca lampka "oleju"
Dzisiaj byłem urodziny na miejsce zajechałem bez problemu. Natomiast przy odpalaniu podczas powrotu zapaliła sie lampka od oleju. Myśle wtf ? zgasiłem zobaczyłem ile oleju na bagnecie bylo ciut ponizej minimum dolałem odpaliłem chwile pochodził kontrolka zaczeła przygasać aż w końcu zgasła. Po paru kilometrach lampka sie zapaliła i nie chciała zgasnąć. Na postoju przy odpalonym lampka przygasa znika i po chwili rozjaśnia sie i znowu gasnie rozjaśnia i sie zapala i znowu przygasa. Co to może być ? Wybłyskałem błędy zadnych niema tylko "12". czy za duża ilość oleju mogła cos takiego spowodować ? Było dziasiaj pare większych kałuż . Auto nie straciło na mocy ani przyspieszeniu. Co moze byc przyczyną?
Kot - Pon Kwi 05, 2010 22:52

moze nie łączą styki w czujniku oleju albo nie ma cisnienia ... przyczyn moze byc wiele ... a jak dodasz gazu to gasnie ??
Raptile - Pon Kwi 05, 2010 22:53

Kot, nie niema znaczenia czy jest 1 tys obrotow czy 3.5. A na postoju tak jak napisalem przygasa gaśnie i znowu sie rozjaśnia ( niema znaczenia liczba obrotów)
Kot - Pon Kwi 05, 2010 23:01

mzoe cos z czujnikiem nie tak ... ;) sproboj przeczyscic mu styki :)
kzrr - Pon Kwi 05, 2010 23:03

Może miska gdzieś oberwała i stopniowo sobie oleju ubywa ?
Raptile - Pon Kwi 05, 2010 23:14

kzrr, dolałem oleju i sprawdziłem poziom oleju ok

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 23:14 ]
Może byc to czujnik bo załapałem troche kałuż lewym kołem a z lewej strony przy filtrze jest czujnik sprawdze jutro i dam znac. Hmm ale teraz pytanie czy nie powinno pokazac na diagnostyce jakiegoś błędu ?

Mazak - Wto Kwi 06, 2010 00:05

Raptile napisał/a:
kzrr, dolałem oleju i sprawdziłem poziom oleju ok

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 23:14 ]
Może byc to czujnik bo załapałem troche kałuż lewym kołem a z lewej strony przy filtrze jest czujnik sprawdze jutro i dam znac. Hmm ale teraz pytanie czy nie powinno pokazac na diagnostyce jakiegoś błędu ?


na 90% to będzie czujnik miałem to samo jak padał deszcz ,okazało się żę woda stała w czujniku jak już odłaczysz kostkę od czujnika to przy okazji ją sobie dobrze zaizoluj zauważyłem że woda scieka do niego po kabelku i stoi w nim aż odparuje jak nie zaizolujesz dobrze to historia będzie ci się powtarzać

Raptile - Wto Kwi 06, 2010 08:07

Po dzisiejszym odpaleniu Lampka gaśnie normalnie. Czyli prawdopowobnie czujnik
oprawca_1978 - Wto Kwi 06, 2010 09:36

Profilaktycznie weź pożycz manometr i sprawdź ciśnienie smarowania silnika na luzie i na obrotach, gdy jest zimny i zagrzany. Będziesz miał pewność, że smarowanie jest OK, a jeśli nie jest, to będzie wiadomo, co robić dalej.