Zobacz temat - [Rover 214 Si 96' 103 KM] Pęknięty wąż chłodzenia...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214 Si 96' 103 KM] Pęknięty wąż chłodzenia...

Szczygus - Sro Kwi 07, 2010 19:55
Temat postu: [Rover 214 Si 96' 103 KM] Pęknięty wąż chłodzenia...
Witam,

dzisiaj jak wracałem do domu, stojąc na światłach zobaczyłem że trochę mi się dymi spod maski. Zjechałem na pobliski parking, maska w górę i patrze że płyn chłodniczy się leje na alternator ;/ okazało się, że urwała się obejma która trzymała cienki wężyk który łączy gruby wąż od chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego i wężyk ten spadł na rolkę od alternatora a on ten wężyk przetarł i zrobiła się dziurka... ;/ zakleiłem obficie czarną taśmą (chyba pattex nie pamiętam dokładnie) ale po dojechaniu do domu okazało się że nie zdaje ona egzaminu i dalej woda tamtędy wycieka. Ma ktoś pomysł jak i czym ewentualnie naprawić ten wężyk?

Pozdrawiam

Edit: Na zdjęciu jest pokazane miejsce w którym zrobiła się dziura, akurat na zgięciu niestety. Jak ktoś ma jakieś pomysły jak to naprawić to piszcie!!

Chciałbym zaznaczyć, że zdjęcie nie jest moje tylko znalezione w internecie.

kubski84 - Sro Kwi 07, 2010 21:49

Bardzo proste :razz:
Wchodzisz na allegro kupujesz używany wąż za 40zł
i masz święty spokój, nie martwisz się czy naprawiony wąż
długo wytrzyma :grin:

faecd - Sro Kwi 07, 2010 22:21

albo robisz homemade reparation czyli kawalek rurki metalowej? Moze byc miedz dostepna w sklepach budowlanych i dwie obejmy. Ciach waz na pol, rurke pomiedzy i na obejmy zlapac.

Koszt okolo 5zł i swiety spokoj

chudson - Czw Kwi 08, 2010 07:29

Taki homemade działa jeśli chcemy dosztukować nowy wąż natomiast jeśli użyjemy do tego starego ,który pękł to dbardzo możliwe ,że pęknie obok znowu
faecd - Czw Kwi 08, 2010 08:30

Jak obetnie w dobrej odległości to nie ma problemu

A jednak najlepiej chyba by kupic waz fi12 czy to tam jest fi 16 od gazownikow (oni takie na bank maja) i miec nowke funkiel! Mysle, ze koszt porownywalny z tym wezem ze szrotu!

zapal - Czw Kwi 08, 2010 09:58

kolega uzyl do zaklejenia weza latki takiej jaka stosuje sie gdy peknie detka i jezdzi juz z tym z ro kalbo dluzej :)
Szczygus - Czw Kwi 08, 2010 10:32

a na jaki klej to przykleił? tam jest przecież wysoka temperatura i ciśnienie. Najgorsze jest to, że ta dziurka jest na wewnętrznym zgięciu i raczej trudno będzie to łatać łatką.
szoso - Czw Kwi 08, 2010 10:36

ja wąż zaklejałem u wulkanizatora, dałem 5zł i już rok się trzyma i się nie odkleja
PTE - Czw Kwi 08, 2010 11:49

kubski84 napisał/a:
Bardzo proste :razz:
Wchodzisz na allegro kupujesz używany wąż za 40zł


...i nowy uchwyt aby sytuacja się za chwilę nie powtórzyła :wink:

faecd napisał/a:
albo robisz homemade reparation czyli kawalek rurki metalowej? Moze byc miedz dostepna w sklepach budowlanych i dwie obejmy. Ciach waz na pol, rurke pomiedzy i na obejmy zlapac.


Raczej nie montowałbym miedzianych elementów do układu chłodzenia w którym znajduje się sporo aluminium. Może jakaś rurka z PCW?

shilus82 - Czw Kwi 08, 2010 13:18

u mnie siedzi pod maską kawałek rurki aluminiowej na dwóch obejmach, bo ten gruby wąż (co to koło chłodnicy idzie) komuś kiedyś pękł.I się 3ma :)
leszczu - Czw Kwi 08, 2010 20:51

U mnie jest zrobione tak jak na rysunku :wink: . W środek wstawiona rurka i wszystko zaciśnięte zaciskiem :wink:
Szczygus - Pią Kwi 09, 2010 21:00

Kupiłem kawałek metalowej rurki, zacisnąłem z obydwu stron dwoma cybantami i działa :) Dzięki wszystkim za porady :)