Zobacz temat - [R620] Przerywa i gaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przerywa i gaśnie

mechow - Sob Kwi 10, 2010 17:03
Temat postu: [R620] Przerywa i gaśnie
witam wszystkich od pewnego czasu w moim roverku jest cos nie tak a mianowice podczas jazdy przerywa i szarpie a co najgorsze ze gasnie np gdy musze zwolnic czasem do tego zapala sie katrolka silnika, najdziwniejsze jest to ze nie zawsze sie tak dzieje raz jest ok a np po krotkim postoju znow zaczyna sie to powtarzac. sprawdzilem juz wiazke przy pompie wtryskowej i wszytkie bezpieczniki dodam tez ze wymienilem wczesniej gumowy przewod paliwa dolozylem tz gruszke do niego ,filtr powietrza, paliwa i przed ta zima wymienilem swiece zarowe prosze o pomoc bo co pojade do mechanika to kazdy mowi co innego. pozdrawiam :)
uciu_85 - Sob Kwi 10, 2010 19:36

spróbuj wybłyskać kody błędów, instrukcje jak to zrobić znajdziesz na stronie klubowej, być może to cię na coś naprowadzi
faecd - Nie Kwi 11, 2010 00:54

mechow, moj kolega tez tak mial w 620 SDi, mechanicy mu wymienili pol ukladu paliwowego, elektrycznego i dalej to samo. Okazalo sie, ze znalazl pomoc na forum cos o czyszczeniu jakis stykow (doklandie nie wiem o ktore chodzi) ale poszukaj informacji w postach kolegi thef. To dzieki jego radom kolega poradzil sobie z problemem :)
mechow - Nie Kwi 11, 2010 10:24

dzieki w poniedzialek to sprawdze i opisze na forum jesli da to jakis efekt jeszcze raz dzieki za porady do poniedzialku :)
praktis - Nie Kwi 11, 2010 12:30

Sprawdź też przewody masowe, mocowania do karoserii.
mechow - Sro Kwi 14, 2010 18:49

sprawdzilem to co mi podpowiedzieliscie ale niestety nic to nie dalej jest jak bylo. bylem tez u elektrodiagnostykow i zaden z nich nie chce sie podjac sprawdzenia komputera zeby bylo wiadomo co jest grane tlumacza sie ze rover ma jakis specialny komputer itp. a moze ktos z was wie czy to czasem nie jest komp od acorda ?? lub zna jakis warsztat we wroclawiu lub okolicach. pozdrawiam
tronsek - Wto Maj 04, 2010 20:19

mechow, przeczytaj mój temat. Być może to jest to co ja miałem. Jest to usterka prawie nie do wykrycia, dopóki całkiem nie padnie. To chyba jedna z typowych usterek trapiących silniki SDI. Sprawdź przekaźnik od zasilania pompy wtryskowej.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=50216

Może poprrostu podmień "TEN" przewód o którym mowa w moim temacie i zobacz czy problem się pojawia. Koszt praktycznie żaden, a może Cię uchroni od większych kosztów bez efektu. Mnie "TEN" kabelek kosztował ponad 500PLN-ów.

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 20:19 ]
mechow, I co poradziłeś sobie z problemem ??

mechow - Sro Maj 05, 2010 16:23

tak poradzilem sobie i chyba nikt z was nie zgadnie co bylo przyczyna :D :D
przyczyna byla prosta a szukalem zbyt daleko a mianowicie zatkany odpowietrznik w korku od zbiornika paliwa pozdro i dzieki wszytkim za pomoc :)

tronsek - Sro Maj 05, 2010 16:41

To tylko się cieszyć, że to była tylko taka błachostka.
Dalszego, bezawaryjnego :fura: