Zobacz temat - [R416] klimatyzacja??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] klimatyzacja??

smarzuch - Wto Kwi 13, 2010 18:58
Temat postu: [R416] klimatyzacja??
witam mam taki problem ponieważ dziś przy wyciąganiu alternatora zauważyłem ze pod nim znajduje się chyba sprężarka klimy ( jeśli nie to nich mnie ktoś poprawi) i na jej kole pasowym jest luz i jakoś dziwnie się kręci ( chodzi o odgłos ) . wykluczyłem alternator bo był dziś sprawdzany a odgłos dobiegał właśnie z tam tond.moje pytanie jak się zabrać do naprawy i jak ją wykonać??
sTERYD - Wto Kwi 13, 2010 21:22

zgadza się. to sprężarka klimy.
Koło dziwnie chodzi przez to, ze padło łożysko igiełkowe na którym ono się obraca kiedy nie jest włączone sprzęgiełko (nie działa klima). Żeby je wymienić musisz wykręcić sprzęgiełko (to co jest w środku koła pasowego) i zdjąć samo koło, a potem oczywiście łożysko (albo raczej to co z niego zostało ;) trochę dłubania, ale da się zrobić :cool:

smarzuch - Sro Kwi 14, 2010 12:13

a jak się do tego zabrać ? jakoś foto relacja może :) bo chcę to zrobić sam ale nie chcę niczego popsuć :razz:
sTERYD - Sro Kwi 14, 2010 17:28

ale na co fotorelacja??
tam są 3 albo 4 śruby widoczne od frontu koła, które trzeba odkręcić, żeby wyjąć sprzęgiełko (odkręca się normalnie w lewo)

smarzuch - Sro Kwi 14, 2010 21:24

a :oops: bo myślałem ze będzie trzeba coś kombinować. a jak z łożyskiem? trzeba je wybić jak się domyślam? no i jeszcze takie pytanko , czy oprócz tego łożyska jeszcze jest sens coś wymieniać??? ( w sensie jakieś uszczelniacze albo co )
sTERYD - Czw Kwi 15, 2010 00:26

nie ma tam zadnych uszczelniaczy, łożysko da się zdjąć palcami lub przy niewielkim wkładzie dodatkowym ;) jak wymienisz łożysko to powinno się kółko kręcić prosto, chyba, ze samo kółko się już zdążyło pogiąć, ale tego to już Ci nie powiem :/