Zobacz temat - [R620] Całkowity remont zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Całkowity remont zawieszenia

Kobi84 - Czw Kwi 15, 2010 12:14
Temat postu: [R620] Całkowity remont zawieszenia
Witam.
Niestety zawieszenie w moim aucie już całkowicie poleciało. Dlatego postanowiłem wszystko wymienić. Czy ktoś to już może zrobił? Potrzebuję namiary na sklepy w których mogę kupić elementy (amortyzatory, tuleje itd. ). Najlepiej w Warszawie. Do tego czy znacie warsztat godny polecenia w Wawie który by to zrobił w rozsądnej cenie?
Mam też zamiar wymienić tarcze hamulcowe i naprawić bądź wymienić pompe ABS bo się poci i muszę ją często odpowietrzać. Czy ktoś miał doczynienia również z tym?
Z góry dziękuję za pomoc.

Perez - Czw Kwi 15, 2010 15:53

Czesci kupisz tu: 603-121-772
Jezeli chodzi o wymiane wszystkiego to dobrze Ci zrobia w PitStop www.08pss.pl
Kolega w Accordzie robil u nich caly zawias i wszystko bylo dobrze, ceny rozsadne.
Ja moge powiedziec, ze robilem, ale sam.
Jak bedziesz chcial wymieniac tarcze hamulcowe to kup tez lozyska przednich kol. Warto zainwestowac w dobre tarcze, bo w tym aucie dosc droga jest ich wymiana.
Klocki jakies miekkie np. Ferodo.
Jezeli chodzi o elementy zawieszenia typu cukierki, koncowki, swoznie to najlepiej "555".
Jezeli chodzi o przednie gorne wachacze to warto wymienic cale, niz regenerowac te co sa. Wszystkie czesci dostaniesz bez problemow w TomaTeam.
Pozdrawiam

Kobi84 - Czw Kwi 15, 2010 19:06

Dzięki za pomoc. Jutro zaczynam kompletować elementy.
Pozdrawiam.

norbert22m - Pon Wrz 20, 2010 18:08

Perez napisał/a:
Czesci kupisz tu: 603-121-772
Jezeli chodzi o wymiane wszystkiego to dobrze Ci zrobia w PitStop www.08pss.pl
Kolega w Accordzie robil u nich caly zawias i wszystko bylo dobrze, ceny rozsadne.
Ja moge powiedziec, ze robilem, ale sam.
Jak bedziesz chcial wymieniac tarcze hamulcowe to kup tez lozyska przednich kol. Warto zainwestowac w dobre tarcze, bo w tym aucie dosc droga jest ich wymiana.
Klocki jakies miekkie np. Ferodo.
Jezeli chodzi o elementy zawieszenia typu cukierki, koncowki, swoznie to najlepiej "555".
Jezeli chodzi o przednie gorne wachacze to warto wymienic cale, niz regenerowac te co sa. Wszystkie czesci dostaniesz bez problemow w TomaTeam.
Pozdrawiam

witam
Oj tak ,wymiana samych tarcz hamulcowych z przodu to koszmar robocizny i koszta dodatkowe jak np. łozysko. Myslałem ze odkrecic tylko od strony felgi i tarcza wyjeta ,a tu trzeba całe zawieszenie rozbierac i do tego wyjmowac łozysko ktore nawet dobre łatwo popsuc przy wyjmowaniu.Mi przy wyjmowaniu łozyska ,stara tarcza pekła ,wiec lepiej zainwestowac w łozyska niz pozniej kłasc pod prase nowe tarcza .
No ta informacja o miekkich klockach,cenna ,rzeczywiscie załozyłem w zeszłym roku widocznie twarde firmy TRW i teraz ponosze tego konsekwencje ,bo zjechały mi tarcze.

Perez - Wto Wrz 21, 2010 10:39

Moge jeszcze dodac kilka kwestii. Jezeli chodzi o gorne wachacze to nie warto sie pakowac w Denckermanny (czy jakos tak), zazwyczaj na allegro sa po 7dych, ale nie ma to sensu. Lepiej wydac 170 i pojezdzic duzo dluzej.
Mi te z allegro wytrzymaly 3 miesiace. Tak samo jezeli chodzi o klocki to dodam, ze ww. firma robi kiepskie do naszych aut ( w sumie do Pugow 405 tez).
Leca z nich iskry, a do tego wytrzymaly u mnie dwa miesiace.