Zobacz temat - [R 400 1998 1,6 16V] jak wyjac panel ogrzewania?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400 1998 1,6 16V] jak wyjac panel ogrzewania?!

polofix - Pon Kwi 19, 2010 20:20
Temat postu: [R 400 1998 1,6 16V] jak wyjac panel ogrzewania?!
Witam!przyszedl czas aby naprawic srodkowe pokretlo ogrzewania.myslalem ze jest uszkodzony mechanizm,ale jest ok.zdemontowalem cala konsole,zdemontowalem calkowicie.odkrecilem 4 wkrety i probowalem wysunac ten panel.i co? nie da sie.przewody to sie jeszcze odczepi,ale dwie linki nie pozwalaja na wyciagniecie.czarna i niebieska. mam uszkodzona ta niebieska od zaworka,prawdopodobnie wyskoczyla.jak to wyciagnac? te linki jak by byly z 10 cm dluzsze to by byla sprawa zalatwiona.Prosze o pomoc.
Artu - Pon Kwi 19, 2010 20:29

Poszukaj za środkową częścią konsoli (idzie ręką wymacać) czy przypadkiem nie jest właśnie gdzieś linka odczepiona. Mi udało się (pomimo licznych obtarć dłoni) wrzucić ją na cały mechanizm bez rozbierania konsoli/tunelu. Co do zdejmowania całego panelu - możesz mieć potem problemy z poprawnym złożeniem.
polofix - Pon Kwi 19, 2010 21:51

chodzi o to ze wzrokowo linki sa na swoim miejscu.ta niebieska jest zabudowana kawalkiem plastiku i nie widac czy jej koniec sie wyczepil,czy moze cos sie ulamalo.z tego co widze to musze to wyjac. z rozkrecaniem tunelu i skrecaniem nie mam problemu,chodzi mi tylko o dostanie sie do tego mechanizmu.
sTERYD - Pon Kwi 19, 2010 21:56

jak zanurkujesz do pedałów to zobaczysz obie linki ;) jedna jest całkiem od dołu, druga z boku dochodzi do takiego krzywego xa z blachy, musisz linki odczepić wraz z pancerzami, żeby panel wylazł.
Możliwe, że po prostu odłamało się mocowanie pancerza linki przy pokrętle (jest dość delikatne) i nie będzie za dobrze pracować, ale da się zamocować na drugim mocowaniu (od hondy), tylko trzeba powiększyć otwór w końcówce linki... jak wyjmiesz to zobaczysz ;)

polofix - Pon Kwi 19, 2010 22:26

dzis juz zlozylem wszystko ale jak bede mial czas i nerwy to rozbiore jeszcze raz.a jak cos to da sie to pokleic czy nowe?
sTERYD - Pon Kwi 19, 2010 22:43

nie wiem, czy to da się pokleić, ja się nie bawiłem, tylko przewierciłem oczko na końcu linki i założyłem na to drugie mocowanie (ono jest nie na końcu plastiku, tylko bardziej na środku i jak dotąd działa :cool:
polofix - Wto Kwi 20, 2010 22:37

wielkie dzieki narazie,niedlugo wezme sie za to,i jak cos to mi dopomozecie.