Zobacz temat - [R420] Łącznik stabilizatora i tuleja stabilizatora tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Łącznik stabilizatora i tuleja stabilizatora tył

skuter - Pią Kwi 23, 2010 20:18
Temat postu: [R420] Łącznik stabilizatora i tuleja stabilizatora tył
Na przeglądzie w stacji kontroli pojazdów polecono mi wymienić w tylnym zawieszeniu łączniki stabilizatora i tuleje stabilizatora. Przeszukałem w necie oferty, ale te części znalazłem tylko w Tomateam. Próba kontaktu telefonicznego kończy się jednak zawsze tak: "Abonent czasowo niedostępny".

Czy ktoś z Was kupował gdzieś już te części? Poratujecie namiarem na taki sklep?

darek_wp - Pią Kwi 23, 2010 20:33

Spróbuj zapytać w Inter Cars.
skuter - Nie Kwi 25, 2010 11:56

Dzięki, spróbuję tam zapytać, choć na stronie internetowej nie znalazłem, żeby mieli tuleje stabilizatora.

A czy oprócz Intercars można gdzieś jeszcze dostać te części?

bartoszek_m - Wto Lut 08, 2011 23:29

Ja teraz też szukam tulei stabilizatora tylnego, jednak nigdzie tego nie mogę znaleźć. Nawet na allegro. Czy ten towar jest tak naprawdę trudno dostępny?
wielki2000 - Sro Lut 09, 2011 08:36

Ja dostałem te części w sklepie Roscar

60-479 Poznań, Strzeszyńska 229a
woj. Wielkopolskie, pow. Poznań, gm. Poznań
Tel.: 61 842 57 31 kom.510763427

Koleś sprowadza części jak nie ma na stanie z Anglii więc czasem trzeba 2-3 tygodnie czekać ale warto. Facet ma kontakty i potrafi też zamienniki jakieś załatwić, coś doradzić. No i dla klubowiczów 10% rabatu.

mirwin - Sro Lut 09, 2011 08:54

Spróbuj na stronach BHMD lub 4cars.pl
Pozdrawiam

greg-si - Sro Lut 09, 2011 11:02

Mi dokładnie taki łącznik yamato w sklepie ściągnęli:
http://allegro.pl/civic-8...1317901654.html

A Tomi nie ma:
http://www.tomateam.pl/sk...ieszenie&c=1142

mirwin - Sro Lut 09, 2011 13:47

No to może faktycznie szukac od Hondy, bo maja podobni identyczne zawieszenie.
greg-si - Sro Lut 09, 2011 13:59

właśnie w tym rzecz że honda ma inny łącznik.
Ten który pokazałem jest typowo do R.

merh - Sro Lut 09, 2011 21:06

panowie,jak szukać to po hondzie,ale tylko Concerto! szukając tuleji zawieszenia tylnego od razu mowcie że szukacie do concerto. inaczej nikt tego nie znajdzie.w interze wogole nie wystepują.w katalogach tedgumu też nie. sprawdzone przeze mnie. oczywiscie mowa o roverze 400 hatchback.


dla przykładu łacznik

Tomi - Sro Lut 09, 2011 21:11

W tylnych łącznikach występują 2 gumy... z czego w zamiennikach jest tylko jedna. Drugiej brakuje.

Generalnie oba elementy są z reguły dostępne od ręki i kosztują 33,20zł./szt. i 24,10 zł./szt.

[ Dodano: Sro Lut 09, 2011 21:11 ]
merh napisał/a:
panowie,jak szukać to po hondzie,ale tylko Concerto! szukając tuleji zawieszenia tylnego od razu mowcie że szukacie do concerto. inaczej nikt tego nie znajdzie.w interze wogole nie wystepują.w katalogach tedgumu też nie. sprawdzone przeze mnie. oczywiscie mowa o roverze 400 hatchback.


dla przykładu łacznik


Nadal brakuje w zamienniku jednej gumy :)

greg-si - Sro Lut 09, 2011 21:21

Tomi, o tej mówisz:


Wkłada się ją do stabilizatora na obu końcach.

Tomi - Sro Lut 09, 2011 21:24

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003099

Wymienia się element nr 3 i 8. W łącznikach w zamienniku jest tylko element nr 8.

merh - Sro Lut 09, 2011 21:25

a takie moje pytanie-czy to faktycznie jest typowy łacznik? u mnie taki nie wystepuje. jest na dwoch przegubach kulowych.jak typowy łącznik w samochodzie. pierwsza sprawa to musisz znać srednicę i długosc. przejzyj sklep interu online w dziale civic V , accord V lub concerto.są tam tez zdjecia. w dziale elementy zawieszenia/stabilizator.


chyba mam.sprawdz ten numer: FE 28048. moze da sie to w jakis sposob zastapic tym łacznikiem?

a jak nie to zostaje rzeźba w ostatecznosci. np tuleja z głowki amortyzatora z tuleja odpowiedniej srednicy.

Tomi - Sro Lut 09, 2011 21:31

merh napisał/a:
a takie moje pytanie-czy to faktycznie jest typowy łacznik? u mnie taki nie wystepuje. jest na dwoch przegubach kulowych.jak typowy łącznik w samochodzie. pierwsza sprawa to musisz znać srednicę i długosc. przejzyj sklep interu online w dziale civic V , accord V lub concerto.są tam tez zdjecia. w dziale elementy zawieszenia/stabilizator.


chyba mam.sprawdz ten numer: FE 28048. moze da sie to w jakis sposob zastapic tym łacznikiem?

a jak nie to zostaje rzeźba w ostatecznosci. np tuleja z głowki amortyzatora z tuleja odpowiedniej srednicy.


Bo u Ciebie może w ogóle nie być stabilizatora z tyłu :)

greg-si - Sro Lut 09, 2011 21:35

merh napisał/a:
jest na dwoch przegubach kulowych

To właśnie jest łącznik z civica.
Typowy dla R jest taki jak podałem, taki jak ma Tomi w sklepiku.

Tomi napisał/a:
W łącznikach w zamienniku jest tylko element nr 8.

Znaczy się w komplecie?
Bo 3 można dostać w IC ale jest to oddzielny produkt.

Tomi - Sro Lut 09, 2011 21:40

Teraz widzę, TEDGUM'u za 5,40. Jeszcze niedawno był tylko oryginał.
merh - Sro Lut 09, 2011 21:40

CIACH!

moje wymysły ktos juz wczesniej probował ozywić ;)

btw Tomi-u mnie jest własnie krótki,dwukulowy łacznik.