Zobacz temat - [220SD 97r] wskaźnik temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220SD 97r] wskaźnik temperatury

Koty3 - Nie Kwi 25, 2010 22:20
Temat postu: [220SD 97r] wskaźnik temperatury
Czytałem posty na ten temat a jednak dalej nie wiem :sad: Któregoś dnia zauważyłem że mam urwany kabelek we wtyczce za chłodnicą. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym że wskaźnik temperatury umarł. Jeżdzę na baaaardzo małych odcinkach i nie przywiązywałem wagi do, tego że w R wskaźnik nie zdążył się podnieść. Jednak kiedyś zauważyłem. Próba połączenia/naprawy kabelka nie poprawiła wskaźnika - nadal leży. I jak zimą było zimno ( bardzo wolno się nagrzewał, jak to diesel albo wolniej) tak po naprawie z dmuchawy szybko leci ciepłe powietrze. I tu strach że może za szybko się nagrzewa. Wentylator za chłodnicą ani drgnie. Czy jest to coś co sam naprawię ? Pomóżcie :bezradny:
chudson - Pon Kwi 26, 2010 08:09

jeszcze nie spotkałem diesla ,który by sie ZA szybko nagrzewał. Po jakiej "naprawie" zauważyłeś szybsze nagrzewanie ? po złączeniu tego kabelka ? Mało prawdopodobne by naprawiony kabelek był przyczyna przegrzewania. A wentylator chłodnicy w dieslu włączyć nie tak łatwo
szoso - Pon Kwi 26, 2010 09:00

za wskaźnik temperatury na desce odpowiedzialny jest ten czujnik zaznaczony jako 3
sprawdź tą kostkę którą zaznaczyłem i pryśnij w nią preparatem do czyszczenia styków, sprawdź również cały przewód od czujnika do tej kostki czy jest cały, jeśli to nie pomoże to już tylko wymiana tego czujnika na nowy i wskaźnik temperatury powinien ożyć
mój teraz też szybko się nagrzewa a wentylator zmusić do włączenia jest bardzo ciężko nawet latem

marcin1975 - Nie Cze 27, 2010 14:46

witam
mam taki sam problem ze wskażnikiem temperatury tylko że w benzynie.Czy ten rysunek
tyczy się też do rovera 400 1,4 1998 r. żebym mógł z tym coś zrobić sam ?