Zobacz temat - [R416 SI 1996r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 SI 1996r]

manjag - Pon Kwi 26, 2010 18:26
Temat postu: [R416 SI 1996r]
Witam wszystkich forumowiczów!

Od pewnego czasu z serca mojego roverka wydobywa się odgłos podobny do turbiny w dieslu, jednak mam benzynkę;) Sugerując się postami z forum postanowiłem wykręcić alternator i udać się z nim do elektryka, ponieważ sądziłem że łożysko alternatora ma już dość;) Okazało się, że łożysko jest zdrowe, jednak jakieś pierścienie w alternatorze należało wymienić. Elektryk skasował pieniążki, a odgłos pozostał :beczy:

Proszę o pomoc, nie mogę słuchać jak mój roverek się męczy :/

darek_wp - Pon Kwi 26, 2010 20:19

Trzeba by niestety poodłączać coś niecoś od silnika (wspomaganie, klima, alternator - wszystko co napędzane paskami) i sprawdzić jak zachowuje się sam. Wtedy można szukać dalej.
Artu - Pon Kwi 26, 2010 20:34

Sugeruję przyjrzeć się pompie wspomagania. W moim R przez zimę było w miarę ok (z racji ujemnych temperatur, a co za tym idzie większej gęstości oleju), natomiast teraz słychać jak wyje :roll: . Ściągnij pasek z pompy wspomagania, odpal silnik. Jeżeli wycie nie pojawi się, będziesz wiedział co masz do wymiany :smile:
Kot - Pon Kwi 26, 2010 21:01

ja tez bym sklonil sie ku pompie wspomagania. Dawno wymieniales rozrzad, bo moze pompa wody ma juz dosc ??
manjag - Pon Kwi 26, 2010 23:36

Generalnie rozrząd wymieniałem 10 tys km temu, zaraz po zakupie auta. Mechanik niestety był d**a, a ja nie dopilnowałem i nie wymienił pompy wody, którą jednak wymieniłem w lutym. Pompa wspomagania właśnie też mi chodzi po głowie, jednak na zakrętach ani nie wyje mocniej ani mniej ;/ Będę musiał posłużyć się sugestią darka_wp i odłączać kolejno wszystko. Zrobię to w piątek/ sobotę i dam znać co i jak. Pozdrawiam:)
des - Pon Kwi 26, 2010 23:59

Jak u mnie pojawił się świst przypominający odgłos turbiny (też mam benzynę) to skrzynia biegów zaczęła umierać. Pojeździłem tak jeszcze ze 2 miesiące i świst przerodził się w wycie. Wymieniłem skrzynie jakieś pół roku temu i na razie cisza.
manjag - Wto Maj 18, 2010 12:30

Więc, nie widząc nadziei, udałem się do mechanika poleconego przez znajomego. Winna okazała się któraś rolka na pasku od alternatora. Auto chodzi ciszej, aczkolwiek mam kolejne pytania odnośnie mojego autka ;) To już jednak w innym poście ;P