Zobacz temat - [R620] Śmierdzi spalinami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Śmierdzi spalinami

jacek81 - Pon Kwi 26, 2010 23:24
Temat postu: [R620] Śmierdzi spalinami
Witam,
przeszukałem forum dotyczące tego modelu ale nie znalazlem podobnego przypadku. Ogólnie auto jezdzi bez zarzutu, ale pod warunkiem zamknietych przednich okien. W srodku jest normalny zapach. Jezeli otworze okno (okna) w drzwiach przednich (niezaleznie czy stoje w korku czy jade 120km/h) w srodku zaczyna smierdziec spalinami. Uprzedzajac pytania: nie kopci, spala normalnie 7,5 - 8,5 litra. Smrod spali tez nie jest w stylu spalonego oleju, ale bardziej jakby byla dziura w tlumiku. Sprawdzałem od kolektora do samego konca - wszedzie jest caly, a na laczeniach tez nie kopci. Czy ma ktos jakis pomysl co mozna sprawdzic?
pozdrawiam

zimek-1985 - Wto Kwi 27, 2010 10:01

miałem podobny problemik.
u mnie okazało się ze te ELASTYCZNE ZŁĄCZE już przepuszczało choć wyglądało na dobre.
Zobacz może i u Ciebie jest to samo.

Mayson - Wto Kwi 27, 2010 11:27

jacek81, poproś kogoś, żeby wcisnął gaz do dechy, a Ty w tym czasie (z zatyczkami na uszach ;) ) schyl się i dokładnie obejrzyj, czy gdzieś nie przepuszcza spalin, ale to na 99% musi być przepuszczanie tłumika, bo innego logicznego wyjścia nie widzę - kwestia ustalenia tego miejsca.
KRYS - Wto Kwi 27, 2010 21:10

a sprawdź czy pod maską też smierdzi bo moze EGR gdzieś przepuszcza.

Może kolektor pęknięty lub uszczelke wydmuchało?
Sprawdź czy osłona kolektora jest okopcona od wewnątrz

marthinez - Wto Kwi 27, 2010 21:32

KRYS napisał/a:
a sprawdź czy pod maską też smierdzi bo moze EGR gdzieś przepuszcza.
W benzynach też jest EGR?
Pytam całkiem poważnie.

shilus82 - Sro Kwi 28, 2010 10:39

EGR w benzynach nie występuje. Mi też łącze elastyczne pierdziało i smierdziało spalinami w całym aucie, zobaczymy jak się dziś będzie zachowywać po wymianie caluśkiej ruły łącznie z plecionką :)

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 10:39 ]
a przynajmniej o EGR w benzynie nie słyszałem, bo w dieslach to jest :)

KRYS - Sro Kwi 28, 2010 21:45

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin - jeden z elementów kolektora ssacego

Tak, jest w benzyniakach

marthinez - Sro Kwi 28, 2010 21:55

KRYS napisał/a:
Tak, jest w benzyniakach
Faktycznie, już znalazłem sobie info.
Dzięki. :wink:

Pawkaz - Czw Sty 22, 2015 14:48

Odgrzewam starego, ale ważnego dla mnie kotleta, ale do rzeczy :
Jakiś czas temu pokonując osiedlowy garb usłyszałem otarcie jakiegoś elementu o owy garb.
Dnia następnego wsiadam do auta, odpalam i słyszę metaliczne odgłosy porównywalne do ocierania metalu o metal plus jakieś brzęczenie.Odgłosy są tylko jak jest wrzucony luz, gdy nawet leciutko dodam gazu następuje cisza.Podczas jazdy także cisza.
Użyłem do pomocy google, który podpowiada mi, że uszkodziłem złącze elastyczne wydechu.
Teraz mam pytanie :
Czy złącze elastyczne wydechu znajduję się w okolicach fotela kierowcy ?
Już wyczytałem, że przez to czuć spaliny w aucie co jest irytujące i zapewne niebezpieczne dla zdrowia.

tomii620si - Sob Sty 24, 2015 13:49

Ja też stawiam na EGR. F18 go mam więc i może byc w F20..
Sprawa ma się tak..
Czyszczenie - nie opłacalne - mało co daje.
Regeneracja - droga - mało daje
Nowy - daje dużo aaale. Cena zabójcza i nie wiem czy dorwiesz..

Sposób na to ? Kawałek blaszki docięty na wzór EGR i go po prostu zaślepić. Nie którzy jeszcze moczą go w ekstrakcyjnej i dopiero zaslepiają ale tak czy tak. Najlepiej zaślepić i zapomniec :P


Jak chcesz to pisz w temacie to zrobie Ci mini tutorial bo robiłem to kilka dni temu i mam wszystko świeże więc rozkręcić itd to kilka minut.

Zubek - Pią Sty 30, 2015 20:44

tomii620si, Jak możesz to zapodaj ten tutorial.
tomii620si - Pią Sty 30, 2015 20:48

Spoko. Jutro facet ma ogladac honde. Jak nie kupi to Ci porobie fotki i napisze co i jak :)