Zobacz temat - [Rover 214i 8v z 99r] gotująca się woda w górnym wężu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214i 8v z 99r] gotująca się woda w górnym wężu

BLAZEJ - Wto Kwi 27, 2010 22:21
Temat postu: [Rover 214i 8v z 99r] gotująca się woda w górnym wężu
Witam

Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Rovera 200 1.4 8v. Po krótkim eksploatowaniu okazało się, że mam HGF-fa co się objawiało tym że w zbiorniczku wyrównawczym pływały plamy oleju , zakasałem rękawy i wziąłem się do pracy razem z moim mechanikiem. Powymieniałem komplet uszczelek, szpilki, głowicę dałem do planowania oraz sprawdzenia pod ciśnieniem (nie wiem jak ten zabieg dokładnie się nazywa). Poskładaliśmy to wszystko pięknie do "kupy". Postanowiłem również przeczyścić węże wody ale okazało się, że to jest trochę niemożliwe z uwagi na to że jest ich bardzo dużo więc postanowiłem kilka razy "zalać" chłodnicę wodą pojeździć dzień spuścić wodę i tak kilka razy, żeby pozbyć się tego brudu. Przechodząc do meritum sprawy otóż zauważyłem, że w górnym wężu wody (tym grubym co jest nad kolektorem wydechowym) jak przejadę te 30-40 km gotuje się woda. I teraz moje pytanie czy to może być spowodowane tym, że nie mam osłony aluminiowej na kolektor ponieważ przy zakupie już jej nie było i to brak jej przyczynia się do tego, że kolektor nagrzewa tą wodę. Drugie moje pytanie jeżeli okazałoby się, że jest to wina tej osłony to czy do Rovera 200 1.4 8v pasuje osłona z Rovera 25 1.4 16v.

Za wszystkie sensowne odpowiedzi z góry dziękuję.

shilus82 - Sro Kwi 28, 2010 10:30

Ja też nie mam tej osłony u siebie, a mimo to woda mi się w wężu nie gotuje, w poprzednim roverku też jej nie miałem. Powinna pasować bez problemu.To że wąż jest gorący to raczej normalne, ale jeśli się gotuje to nie wiem.
sTERYD - Sro Kwi 28, 2010 11:59

w R200 ta osłona po prostu nie występuje, a czy będzie pasować... w sumie powinna...
Niemniej nie ma to na pewno związku z Twoim problemem. Wygląda mi to na bąbel powietrza w wężu, dla pewności możesz jeszcze wymienić korek od zbiorniczka na nowy :cool:

BLAZEJ - Sro Kwi 28, 2010 18:11

W sumie to może masz rację co do tego korka. Kupię i wymienię a potem zobaczę co się będzie działo dalej..... THX