Zobacz temat - [R620] Podczas jazdy dym spod maski poszedł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Podczas jazdy dym spod maski poszedł

Marcin620si - Pią Kwi 30, 2010 08:10
Temat postu: [R620] Podczas jazdy dym spod maski poszedł
Witam wszystkich.
Podaczas jazdy do CPN lubię przegonić mego R na wyższych obrotach. Włączyłęm tryb sport w moim automacie i dałem po garach na rozgrzanym silniku. Przejechałem tak może 200 metrów (na wyższych obrotach 3000-5000), staję na światłach i widzę jak szczelinami spod maski samochodu jakby gęsta para uchodzi a w samochodzie nagle zrobiło się cieplej. Myślałem że zaraz spłonie. Czy coś takiego wam się przytrafiło w waszych benzyniakach.?

darek_wp - Pią Kwi 30, 2010 08:29

Parę razy tak miałem - okazało się na końcu, że najpierw przeciekał a później całkiem strzelił wąż od chłodzenia :grin: . Ale myślę, że jak dałeś dobrze po garach to mogło wzrosnąć ciśnienie w układzie chłodzenia i korek je upuścił.
Marcin620si - Pią Kwi 30, 2010 09:06

Pożyjemy zobaczymy. Oby się tylko nie spalił póki co:)
Mayson - Pią Kwi 30, 2010 10:27

Wtedy najlepiej włączyć ogrzewanie na maxa w aucie i szyby pootwierać. A z podobną sytuacją nigdy się nie spotkałem, chociaż też często daję po garach. Całkiem możliwe, że na rozgrzany silnik prysnął płyn, albo to co pisze Darek. A skoro byłby to płyn, to lepiej skontrolować cały ukłąd chłodzenia, bo to jest bardzo nienormalne zachowanie, nie wiadomo, czy nie przegrzewasz silnika.