Zobacz temat - [R416 1,6Si] czy walek rozrzadu z R1,4 bedzie pasowal?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 1,6Si] czy walek rozrzadu z R1,4 bedzie pasowal?

dawidd - Pią Kwi 30, 2010 13:46
Temat postu: [R416 1,6Si] czy walek rozrzadu z R1,4 bedzie pasowal?
Witam
Mam problem z wiecznie cieknącym walkiem rozrządu, tym dolnym. Ma on wżer w miejscu gdzie siedzi uszczelka i olej cieknie. Czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą wiec przy okazji bym i to zrobił tylko ze na allegro jest sporo tanich walków ale od R200 i pojemności 1,4 16V lub od poloneza 1,4 16V. Czy te walki sa takie same jak przy motorze 1,6 16v?
pozdrawiam

Lechos - Pią Kwi 30, 2010 14:32

Nie za bardzo wiem o ktory dolny walek rozrzadu Ci chodzi (jesli z dolu to jest to wal korbowy) co nie zmienia faktu, ze wszystkie sa takie same, roznica w pojemnosci polega na srednicy tloka.
dawidd - Pią Kwi 30, 2010 20:54

chodzi o wałek rozrządu od wylotu spalin - pisze dolny bo jest niżej osadzony a właściwie silnik nie jest w poziomie :) - ale mniejsza z tym - czyli mówisz ze walki rozrządu w silnikach 1,4 i 1,6 sa takie same. To mam jeszcze jedno pytanie - czy to prawda ze nie powinno się wstawiać nowych fabrycznie walków lub przełożonych z innego silnika bo są one "osiowane/dopasowywane" indywidualnie i ze po założeniu np nowego może wałek się zatrzeć?
sTERYD - Sob Maj 01, 2010 23:38

dawidd napisał/a:
czy to prawda ze nie powinno się wstawiać nowych fabrycznie walków lub przełożonych z innego silnika bo są one "osiowane/dopasowywane" indywidualnie i ze po założeniu np nowego może wałek się zatrzeć?

nie.
z tego względu nie można tylko przekładać górnej połowy głowicy (bo otwory na wałki są osiowane w dolnej i górnej części głowicy jednocześnie). Wałki można spokojnie przekładać :cool: