Zobacz temat - [R400 00r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 00r]

elrafal - Sob Maj 01, 2010 20:17
Temat postu: [R400 00r]
Witam
Dziś zauważyłem jak zmieniałem opony jak samochód był na lewarku że na skrzyni biegów była kropla oleju w listopadzie na przeglądzie gość powiedział że kapie olej oddałem auto do mechanika ściągnął skrzynie wymienił jakieś uszczelniacze i powiedział że jest ok ale nadal to samo auto nie zostawia żadnych śladów nic nie bierze oleju biegi wchodzą bardzo dobrze więc o co tu chodzi?

darek_wp - Sob Maj 01, 2010 21:04

Olej może pojawiać się nie tylko z uszczelniaczy półosi ale też z połączenia z silnikiem - uszczelniacza wału lub uszczelniacza wałka odbiorczego skrzyni. Ale żeby to sprawdzić trzeba wyciągnąć skrzynię z auta co przy małym wycieku za bardzo się nie opłaca.
elrafal - Sob Maj 01, 2010 22:36

Tak ale całą skrzynie miałem wyciągniętą. Nie wiem dlaczego tak się dzieje często sprawdzam odjeżdżając z miejsca czy nie ma jakiś plam bo nie oszczędzam na aucie coś się jest nie tak to odrazu do mechanika bo jeżdżę z malutkim synkiem i boję się o jego bezpieczeństwo tak jak wcześniej pisałem auto nie ma jakichkolwiek objawów żeby coś się działo tylko zaciekawił mnie ten olej na skrzyni :(
driftdreamer - Nie Maj 02, 2010 11:42

U mnie olej na skrzyni brał sie z pod simeringu walka rozrzadu i walilo na skrzynie stad efekt tak jakby ze skrzyni walilo olej. Sprawdz simering u mnie ten z prawej strony pierwszy od chlodnicy przykryty blaszka koszt simeringu ok 8 zl