Zobacz temat - [R416 Si 16v klima] problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si 16v klima] problem z odpaleniem

smarzuch - Pon Maj 03, 2010 14:20
Temat postu: [R416 Si 16v klima] problem z odpaleniem
witam ! wczoraj pojawił się problem z odpaleniem mojego Roverka. wczoraj były straszne ulewy przyjechałem od znajomych zaparkowałem i poszedłem do domu na drugi dzień autko nie chciało zapalić. Sytuacja wygląda tak paliwo podaje po kręceniu silnika czuć paliwo, świece po odkręceniu zalane , jest iskra ale według mechanika który to go oglądał bardzo słaba. Według niego czujnik położenia wału albo cewka. problem w tym ze autko zepsuło mi się 50 km od miejsca gdzie mieszkam i nie chciał bym żeby wymienili mi pół samochodu. zważyłem jeszcze ze gdy przekręcę kluczyk do końca ale nie odpalę auta i zciągnę wtyczkę z czujnika temp. to wentylator się nie włącza. proszę o jakieś porady sprawa pilna bo pasowało by mi auto mieć jak naj szybciej.
sTERYD - Pon Maj 03, 2010 14:23

wyjmij przewody zapłonowe razem z kopułką i palcem i rzuć na dwie godziny na kaloryfer, a po powrocie wymień :cool:
smarzuch - Pon Maj 03, 2010 14:34

czyli tak rozumuje ze mogły złapać wilgoć i przez to może być słaba iskra ?? bo ona nie jest niebieska raczej taka żółta.
sTERYD - Pon Maj 03, 2010 14:40

iskra w powietrzu zawsze będzie żółta ;)
a jeśli przewody zapłonowe są wilgotne, to mają prawo nie działać