Zobacz temat - Rover 200, 25 itp
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 200, 25 itp

daniow - Pon Maj 03, 2010 21:06
Temat postu: Rover 200, 25 itp
Witajcie

Chcę kupić Roverka dla żony.
W grę wchodzi R200 diesel ewentualnie z silnikiem 1100cm3.

Możecie zerknąć na to:
1. Okolice Gniezna więc odrazu podejrzany, ale...
http://moto.allegro.pl/it...o_oplatach.html

2.
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12764831
3. Silnik 1100
http://moto.allegro.pl/it...jestrowany.html


Pytanie do Was.
Czy silniki diesel i 1100cm3 równie często cierpią na usterki uszczelki pod głowicą?
Gdy miałem 1400 8v to dwa razy robiłem uszczelkę. Po za tym byłem bardzo zadowolony z samochodu.

sknerko - Pon Maj 03, 2010 21:43

diesla nie dotyczy problem uszczelki za to 1.1 uważam za pomyłkę konstruktorów to poprostu ledwo jedzie. Celowałbym w diesla tym bardziej że one są częściej lepiej wyposażone. w dziale sporzedam widzę jakiegoś diesla z Poznania może by w niego wycelować (od razu mówię ze nie znam auta ani właściciela tak tylko się natknąłem :wink: )
colin1983 - Wto Maj 04, 2010 10:10

Co do samochodów:
1 - prawa lampa jaśniejsza
- brak znaczka na słupku tylnym z lewej strony
- spasowanie przodu
- w ogłoszeniu napisane skórzana tapicerka a na zdjęciach widać welur
- brak podanego przebiegu w ogłoszeniu
+ tempomat??
2. - wyślizgana kierownica i mieszek pod gałką zmiany biegów" wskazuje na więcej niż
110tyś km przebiegu
3. - silnik 1.1 największa pomyłka rovera jak pisał wcześniej sknerko dobry na miasto
+ spasowanie przodu ok

chudson - Sro Maj 05, 2010 22:04

Nr1
Tylne prawe nadkole jest wgniecone czy tak światło załamało sie na rancie ??
Brak emblematu na lewym tylnym błotniku
Kołpaki od nowszego modelu z kolorowym logo ? O niczym to nie świadczy ale tak zauwazyłem :D
Czemu on ma czarny korek wlewu oleju ?? :D

Nr2
Jak już zauważono zużyty mieszek - w podobnym stanie do mojego a mój ma na liczniku 230tyś ( nie wiem czy prawdzine)

Nr3
Jakoś wysoko stoi na spręzynach,


Zwyboru silników wnioskuje ,że szukasz czegoś co MALUTKO pali, proponuje więc odpuścić benzynkę awaryjną i mulowatą. Z dieselka będziesz baaaaardziej zadowolony.

daniow - Sob Maj 08, 2010 21:17

Nie byłem oglądać żadnego z powyższych. Wybieram się w tygodniu na zachód więc może tam coś ładnego znajdę.

Rzeczywiście -ma mało palić. Naczytałem się, że może palić nawet 8litrów ON ale coś mi się nie chce wierzyć. Sprzedawcy mówią, że maks to 5 litrów.
Mój Nissanik Tino 2,2 tdi mieści się w 7litrach.

praktis - Sob Maj 08, 2010 22:22

Mój SDi spala między 5.0 a 6.5 l/100km ale ja mam lekką nogę :-)
sknerko - Sob Maj 08, 2010 23:22

ja mam dość ciężką do diesla a 6 jeszcze nie przekroczył kulam co miesiąc po 2kkm więc sądzę że mam dość wiarygodne wyniki
marius__ - Sro Maj 12, 2010 23:24

Mi pali ok. 6,5/100 (30% miasto, 70% trasa), a lekkiej stopy nie mam :grin: Przejechałem dopiero ok. 2,5 kkm, ale myślę że ok diesel jest, a przyjemność z jazdy duuuża :mrgreen:

Ale wybór napędu sprawa indywidualna, ja szukałem benzyny (+LPG/LPG do założenia), a z ON jestem więcej niż zadowolony :rotfl:

Owocnych poszukiwań/dobrego zakupu życzę !!

P.S. Mam turbodiesla :grin: