Zobacz temat - [R620] Skrzynia automatyczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Skrzynia automatyczna

krisoldo - Pon Maj 03, 2010 22:51
Temat postu: [R620] Skrzynia automatyczna
Witam, mam pytanko , czy w Roverze 620 Si były montowane różne typy automatycznych skrzyń biegów? Czy te same skrzynie były montowane również w Hondzie Accord?

Doczytałem na forum, że nie należy używać olejów dexron II , co jest chyba jakąś bzdurą ponieważ w ten typ oleju jest dedykowany w książkach serwisowych, że pozwolę sobie zacytować:

"Jeżeli poziom jest poniżej dolnego znaku, dolać płynu aby poziom zbliżył się do górnego znaku. Używać tylko oryginalnego płynu Honda ATF lub równoważnego płynu DEXRON® II."

Dopiero co kupiłem Rover-ka , spisuje się świetnie :) Muszę tylko dla świętego spokoju wymienić oleje...

Mayson - Wto Maj 04, 2010 07:36

krisoldo napisał/a:
Witam, mam pytanko , czy w Roverze 620 Si były montowane różne typy automatycznych skrzyń biegów? Czy te same skrzynie były montowane również w Hondzie Accord

Zawsze była jedna i ta sama skrzynia.
krisoldo napisał/a:
"Jeżeli poziom jest poniżej dolnego znaku, dolać płynu aby poziom zbliżył się do górnego znaku. Używać tylko oryginalnego płynu Honda ATF lub równoważnego płynu DEXRON® II."

Tak naprawdę, każdy czerwony olej ATF będzie dobry.

krisoldo - Wto Maj 04, 2010 20:37

Dziękuje pięknie...
a znasz może model (typ) tej skrzyni , ma jakieś oznaczenia ?

Mayson - Wto Maj 04, 2010 21:39

krisoldo napisał/a:
a znasz może model (typ) tej skrzyni , ma jakieś oznaczenia ?

Heh, no właśnie sam chciałbym wiedzieć. Pytałem już tu kiedyś ale nikt nie wiedział, w manualu nie udało mi się tego znaleźć, jedynie w serwisie gostek powiedział, że to jest skrzynia japońskiej produkcji.

marthinez - Wto Maj 04, 2010 22:21

Oznaczenie tej skrzyni to E4AT.
Tyle znalazłem.

Mayson - Wto Maj 04, 2010 22:23

marthinez napisał/a:
Oznaczenie tej skrzyni to E4AT

Skąd ten symbol? Z EPC?

marthinez - Sro Maj 05, 2010 07:33

Przypomnij sobie.
Już Ci kiedyś podawałem skad biorę info. ;P

Mayson - Sro Maj 05, 2010 07:59

Aa.. z tego dojcza :]
krisoldo - Nie Maj 09, 2010 11:53

a jeszcze chciałbym wiedziec gdzie można znaleźć specyfikację oleju Hondy :)
wiem , że trochę przesadzam ale chiałbym zalać cos dobrego żeby skrzynia chodziła trochę dłużej niż 3 tyś kilometrów :)

Mayson - Nie Maj 09, 2010 11:58

Zerknij do manuala albo tutaj: http://www.hondaaccord-strefa.pl/index.php?redir=1

Naprawdę przesadzasz z tymi 3kkm, bo producent nie przewidział wymiany oleju wcale (co nie znaczy, że nie trzeba go jednak wymienić raz na np. 100kkm), a jeśli Tobie skrzynia chodzi dobrze tylko przez 3kkm, tzn. że coś z nią nie tak.