Zobacz temat - [r200Vi] czerwont kolektor zaraz po zapaleniu;(((
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200Vi] czerwont kolektor zaraz po zapaleniu;(((

emi906 - Sro Maj 05, 2010 17:47
Temat postu: [r200Vi] czerwont kolektor zaraz po zapaleniu;(((
Witam przeszukałem forum i nie znalazlem odpowiedzi na moj przypadek.
Zaraz po zapaleniu roverka nagrzewaja mi sie portki (kol. wydechowy) i gotuje mi wode w gornym wezu nad kolektorem. Tylko ze ten kolektor nagrzewa sie do czerwonosci az moglby sie rozplynac i to zaraz po zapaleniu silnika i czsie zapalenia i otworzenia maski juz mamy czerwono....... i mam pytanie od czego to i czy to normalne bo chyba nie????

spider666 - Sro Maj 05, 2010 17:54

chyba nie normalne. a płyn chłodniczy masz w układzie? wystarczająco i niezapowietrzony?
flapjck1 - Sro Maj 05, 2010 18:01

jesli rozpalasz kolektor wydechowy to:

mozesz miec nieszczelne zawory
mozesz miec uwalone wtryski

generalnie taki objaw jest jak masz za uboga mieszanke wiec moze byc jeszcze sporo przyczyn typu czujniki itepe

emi906 - Sro Maj 05, 2010 18:01

mam plyn i nie jest zapowietrzony tylko jeszcze jedno czemu ten klektor sie tak rozgrzewa
darek_wp - Sro Maj 05, 2010 18:12

Właśnie flapjck1 opisał co może być przyczyną.
emi906 - Sro Maj 05, 2010 18:24

uwalone wtryski czyli jak??

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 18:14 ]
a jak taka mieszanke zmiejszyc??

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 18:19 ]
Tylko ze na poczatku jak kupilem roverka to malem problem bo mieniowicie mial rozrzad walniety i polamana glowice i robilem mu cos na stlu hgf'a tylko ze wsadzalem cala nowa glowice i przy okazju zmenilem rozrzad i reszte paskow to tym faktem chyba musze wykluczyc zawory bo byly sprawdzane i wtryski w sumie tez nie dawno sprawdzalem jak mi dymil na bialo i dobrze byly :/ :smile:

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 18:24 ]
:?:

McGAJveR - Sro Maj 05, 2010 18:33

No to na mój chłopski rozum, masz rozrząd przestawiony... Zawory wydechowe otwierają się za wcześnie i płonąca jeszcze mieszanka wydostaje się za wcześnie w kolektor skutecznie fundując Ci "różowe portki"... Sprawdź poprawność ustawienia wałka sterującego wydechem... W ogóle sprawdź ustawienie rozrządu...
emi906 - Sro Maj 05, 2010 18:37

juz go kilka razy ustawialem ale moze i masz racje bo od kad mi sie kolko pasowe na dole zluzowalo to cos takiego sie robi :idea: :idea:
McGAJveR - Sro Maj 05, 2010 18:44

emi906 napisał/a:
juz go kilka razy ustawialem ale moze i masz racje bo od kad mi sie kolko pasowe na dole zluzowalo to cos takiego sie robi :idea: :idea:


Zwykle sprawdzam mechanikę, a dopiero potem elektrykę i elektronikę... (Tą ostatnią to nie sam, bo się na niej nie znam ;) ).
U Ciebie są klasyczne objawy usterki mechanicznej...
Mam nadzieję, że teraz więcej uwagi poświęcisz ustawieniu "wałka nierządu" :mrgreen: