Zobacz temat - [r220 TD 97r] siwy dym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220 TD 97r] siwy dym

pdoktor - Sro Maj 05, 2010 22:33
Temat postu: [r220 TD 97r] siwy dym
hej chłopaki;-). Mam takie pytanko mianowicie podczas odpalania mojego roverka z tyłu wydobywa się niewielka chmura siwego lub białego dymu. Zauważyłem też ze jak wyprzedzam i dodaje więcej gazu też się tak robi. Zauważyłem też mały wyciek oleju na turbinie czy to może być powiązane?? A może to jakaś inna przyczyna tego dymienia??
Chris83 - Czw Maj 06, 2010 07:10

Po pierwsze to diesel :wink:
Czy masz ubytki płynu chłodniczego?
Czy masz duże ubytki oleju?
Dym po spaleniu oleju jest czarny, więc pomimo mokrej turbinki (a taką chyba większość z nas ma) to raczej nie turbina.

pdoktor - Czw Maj 06, 2010 09:10

wiem ze disel i ze powinien dymić ale jak ja pamiętam to on mi tak nie robił. A ubytków jako takich nie mam :razz: . A jak by ubywał płyn chłodzący lub olej to co to znaczy???
HuMaX - Czw Maj 06, 2010 09:59

Może to być wina kąta wtrysku.
Chris83 - Czw Maj 06, 2010 21:42

Cytat:
A jak by ubywał płyn chłodzący lub olej to co to znaczy???

http://forum.roverki.eu/v...t=dymi++bia%B3o

chudson - Czw Maj 06, 2010 22:04

Cieknący olej po turbinie może być z odmy, sprobować odłączyć ją od wlotu powietrza i puśić pod silnik a otwór zaślepić. U mnei pomogło ( na jakiś czas :D )

Mój tez zakopci przy odpalaniu na zimnym lub dłuższym postoju, i przy depnięciu do dechy tez kopci. Możesz spróbować odłączyc EGR i zobaczyć czy sie poprawi ( ale efektów nie spodziewaj sie natychmiast bo wydech musi sie przeczyścić )