Zobacz temat - [R400 1.6 1999] Piszczy w silniku.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.6 1999] Piszczy w silniku.

waldus - Czw Maj 06, 2010 14:20
Temat postu: [R400 1.6 1999] Piszczy w silniku.
Witam
Mam do rozwiązania jak dla mnie ciekawą zagadkę usterkę. Polega ona na tym że w czasie pracy silnika dokładnie w momencie dojścia wskazówki na wskażniku temperatury do połowy słychać ze środka silnika pisk podobny do pisku zużytego paska klinowego.Narasta on wraz ze wzrostem obrotów silnika i jest dość mocny.Najbardziej jest on słyszalny z okolicy kolektora wydechowego-środka silnika i trwa ok.jednej minuty.Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Waldek

leszczu - Czw Maj 06, 2010 14:35

Może to pasek od alternatora popiskuje
waldus - Nie Wrz 05, 2010 22:27

Paski wyeliminowałem na początku po kilku odsłuchach .Potem myślałem że dzwięk pochodzi z okolicy rozdzielacza. Jednak wyrażnie dzwięk dochodzi z okolicy pomiędzy chłodnicą a kolektorem i jest dość intensywny(wycie). Wychodzi na to że wiąże się on z otwarciem obiegu płynu chłodzącego przez chłodnicę? (wentylatory stoją)

[ Dodano: Nie Wrz 05, 2010 22:27 ]
Witam
Postanowiłem powrócić do tematu jako że problem niejako sam się rozwiązał.A że był on dość denerwujący i ciężki do zlokalizowania to może się ta informacja z takimi objawami komuś przydać.
Problem znikł po wymianie oleju i filtra oleju który jak się okazało był przyczyną opisywanego hałasu. :shock: