Zobacz temat - [R45/MG ZS] Zamykanie maski pada
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45/MG ZS] Zamykanie maski pada

BoloSr - Wto Maj 11, 2010 11:20
Temat postu: [R45/MG ZS] Zamykanie maski pada
Witam
Mam maly problem a mianowicie przy zamykaniu maski nieche ona sie zamknac :(
Musze cofac dzwignie zeby zalapalo ale wczoraj juz prawie wogle niechcialo sie zamknąć i teraz pytanko co i gdzie zaczyna padac i jak to naprawic ?? ?

mirwin - Wto Maj 11, 2010 11:44

Trzeba popatrzeć na zamek maski. Może sprężyna pekła albo sie po prostu zatarł bo nie był smarowany.
BoloSr - Wto Maj 11, 2010 11:55

mirwin napisał/a:
Trzeba popatrzeć na zamek maski. Może sprężyna pekła albo sie po prostu zatarł bo nie był smarowany.


a gdzie jest zamek ?? ?
bo napewno nie na srodku bo tam tylko jest dodatkowe zabezpuieczenie i odpiecie maski jezeli dobrze to rozumiem :cry:

mirwin - Wto Maj 11, 2010 15:37

BoloSr napisał/a:
mirwin napisał/a:
Trzeba popatrzeć na zamek maski. Może sprężyna pekła albo sie po prostu zatarł bo nie był smarowany.


a gdzie jest zamek ?? ?
bo na pewno nie na srodku bo tam tylko jest dodatkowe zabezpieczenie i odpiecie maski jezeli dobrze to rozumiem :cry:

No właśnie na środku. W klapie masz takie ucho, które zatrzaskuje sie w zamku. Z kolei zamek jest umieszczony za atrapą ze znaczkiem ROVER. Nie jest on skomplikowany. Trzeba popatrzeć czy sprężynki sa całe i czy działa ok. Można po prostu wcisnąć w miejsce w które wchodzi to ucho z klapy śrubokręt i zobaczyć czy zatrzaskuje się.
To odpięcie maski jest częścią zamka.
A może linka się zatarła i jest cały czas naciągnięty (otwarty)

BoloSr - Pon Maj 17, 2010 21:54

mirwin napisał/a:
BoloSr napisał/a:
mirwin napisał/a:
Trzeba popatrzeć na zamek maski. Może sprężyna pekła albo sie po prostu zatarł bo nie był smarowany.


a gdzie jest zamek ?? ?
bo na pewno nie na srodku bo tam tylko jest dodatkowe zabezpieczenie i odpiecie maski jezeli dobrze to rozumiem :cry:

No właśnie na środku. W klapie masz takie ucho, które zatrzaskuje sie w zamku. Z kolei zamek jest umieszczony za atrapą ze znaczkiem ROVER. Nie jest on skomplikowany. Trzeba popatrzeć czy sprężynki sa całe i czy działa ok. Można po prostu wcisnąć w miejsce w które wchodzi to ucho z klapy śrubokręt i zobaczyć czy zatrzaskuje się.
To odpięcie maski jest częścią zamka.
A może linka się zatarła i jest cały czas naciągnięty (otwarty)


tylko ze to nie jest zamek z tego co poczytalem i popatrzylem pod mache to jest tylko dodatkowy zaczep zeby macha nie polecial jak sie wypnie z zamków bo tu w r45 sa 2 zamki i one sie chyab blokuja ale nie wiem jak sie do nich dobrac jeszcze :(

cirpi - Sro Lut 08, 2012 17:31

odkrecasz 2 sruby trzymajace zamek, zdejmujesz plastikowa, górną pokrywe (2 zatrzaski po bokach) i masz otwarte wszystko. Potem mozesz wyjac również dolna pokrywe(metal) wszystko wyczyscic, psiknac wd40 dla pewnosci, nalozyc troche smaru i bedzie lepiej. U mnie kiepsko chwytalo, jest dobrze. przynajmniej 1 bo w drugim zamku (od strony pasazera) mam za luzna linke. ktos ma pomysl jak ja naciagnac?
bizon - Sro Lut 08, 2012 19:02

popsikaj wd lub tawotem. U mnie pomoglo, gdy na mrozach sie nie zatrzaskiwala