Zobacz temat - [R75] Dziwne działanie zamka centralnego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwne działanie zamka centralnego

kris-tofer - Czw Maj 13, 2010 13:25
Temat postu: [R75] Dziwne działanie zamka centralnego
Witam, w końcu i mojego Roverka dopadły duperele, miałem nadzieję, że po tych wszystkich grubszych naprawach będę miał spokój, aż do dziś...

Otóż ni z gruchy ni z pietruchy na stacji benzynowej zauważyłem, że po włożeniu kluczyka tam gdzie pasuje czyli do stacyjki centralny zaczyna się otwierać, mimo, że jest otwarty, stuka jakiś przekaźnik pod schowkiem, po odpaleniu auta jest OK.
Niezależnie od tego, czy auto jest na chodzie czy nie, nie da się zamknąć drzwi od środka tym przyciskiem na tunelu środkowym.
Po zgaszeniu auta centralny nadal cały czas się samoczynnie otwiera kilka razy, po otwarciu drzwi tak samo się dzieje. Przy zamykaniu auta z pilota centralny zamyka się szybciej niż dotychczas (tzn. tylko strzeli i rygielki już opadają, wcześniej odbywało się to wolniej)
Co dziwne i ciekawe, do puki nie uzbroi się alarm, czyli diodka na zegarach nie przestanie szybko mrugać te zamknięte drzwi można otworzyć pociągając za klamkę, gdy alarm się uzbroi, auto jest już normalnie zamknięte...
Pomóżcie, bo nigdy takich cudów nie widziałem... Idę teraz odepnę na kilka minut akumulator, może pomoże...

[ Dodano: Czw Maj 13, 2010 13:25 ]
Już chyba wiem o co kaman w tej zawiłej sytuacji.
Otóż z przyczyn niewyjaśnionych kluczyk sam uruchamia przycisk otwierania drzwi :roll:
Puki co wyciągnę z kluczyka bateryjkę, a auto będę zamykał manualnie - przekręcając go w zamku.
Pytanie: dlaczego kluczyk tak fiksuje?
Czy bez bateryjki w kluczyku można normalnie jeździć? chodzi mi o odblokowanie immo.

Boncky - Czw Maj 13, 2010 13:30

sprawdź w kluczyku przycisk, może być uszkodzony i wciska się przy dotykaniu kluczyka.
kris-tofer - Czw Maj 13, 2010 13:36

właśnie go rozebrałem, faktycznie reaguje już na najdrobniejsze dotknięcie guziczka otwierania :) przeczyściłem, ale przycisk na elektronice nie jest w żaden sposób uszkodzony. W razie co mam zapasowy (troszkę zdezelowany ale zawsze sprawny)
CZy bez bateryjek w obu kluczykach samochód odpali? chodzi mi o immo. bo nie wiem jak on się rozbraja, czy przy pomocy jakiegoś sygnału, czy mechanicznie po włożeniu kluczyka?

robo - Czw Maj 13, 2010 15:07

Transponder immo nie wymaga zasilania. Bateria zasila tylko pilota. Kluczyk bez baterii bedzie działać bez problemu ( poza zdalnym otwieraniem i zamykaniem rzecz jasna ).
sknerko - Czw Maj 13, 2010 15:50

ten przycisk wlutowany w płytkę zużył się i trzeba go wymienić. one tak najczęściej się psują, bo w środku pewnie jest metalowa membranka i straciła sprężystość i teraz działa już od samych wstrząsów.
kris-tofer - Czw Maj 13, 2010 17:20

Aha, a więc wszystko już mam jasne, dzięki Panowie, pomogliście na 100% :)
MaReK - Czw Maj 13, 2010 19:22

Z drugim kluczykiem jest wszystko w porządku?
Napisz, żeby mieć pewność co do takiego objawu.

jpawel - Czw Maj 13, 2010 20:07

Wystarczy zakupić multiswitcha tzn. ten przycisk za 2 PLN i przelutować. Miałem taki objaw w C klasie mojego ojca - baterie padały po tygodniu, bo sam ciągle klikał.

Miłego!

kris-tofer - Czw Maj 13, 2010 22:44

Drugi kluczyk pozbawiony jest baterii i lekko mówiąc jest w dużo gorszym stanie, więc wciśnięcie przycisku graniczy z cudem. Tak jak patrzyłem to zamek się samoczynnie otwierał jak mrugał do mnie kluczyk - czyli wina kluczyka, ale sprawdzę jeszcze jutro i zobaczę, z wyciągniętą bateryjką nic się nie dzieje, więc i to potwierdza uszkodzenie kluczyka.

[ Dodano: Czw Maj 13, 2010 22:44 ]
Boncky, robo, sknerko, MaReK, jpawel, - Pomógł :)
Dzięki wielkie panowie :)