Zobacz temat - [r214 1.4 `98 benz. 103KM] sprzęgło i włącznik spryskiwacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 1.4 `98 benz. 103KM] sprzęgło i włącznik spryskiwacza

chafer - Pią Maj 14, 2010 14:02
Temat postu: [r214 1.4 `98 benz. 103KM] sprzęgło i włącznik spryskiwacza
Witam.

Szukam dwóch części:
- Włącznik spryskiwacza
- Sprzęgło

Samochód jest w tej chwili u mechanika i tych części brakuje by przywrócić mu życie. Mieszkam w Warszawie.

Przy okazji - czy koszt wymiany sprzęgła (1200 złotych) to Waszym zdaniem duża kwota? Razem z innymi naprawami wyjdzie ok. 2000, czyli ok. 1/4 wartości samochodu :/

Pozdrawiam

kasjopea - Pią Maj 14, 2010 14:07

1200? Za robociznę i części?
chafer - Pią Maj 14, 2010 14:09

Tak, robocizna + część. Problem w tym, że w tej chwili serwis nie ma potrzebnej części.
kasjopea - Pią Maj 14, 2010 14:11

Moim zdaniem drogo. Jeśli chodzi o sprzęgło spróbuj zadzwonić do TomaTeam http://tomateam.pl/.
joni_25x - Pią Maj 14, 2010 14:17

chafer, jaki wlacznik spryskiwacza????

chodzi Ci o przelacznik zespolony??? tzn ten odpowiedzialny za wlaczanie wycieraczek itp. ?? ?

tyle kasy za wymianę sprzęgła??? hahahaha :twisted:

wczoraj z kolega na prowizorycznym kanale wymienilem sprzeglo w vectrrze b po liftingu :cool: 5 godz pracy na dobra sprawe ,
nie daj sie naciagac;/
jak mechanik zobaczy ze przyjechał do niego ktos kto nie ma pojecia o naprawianiu auta to rżnie go ladnie ,
zapytaj w innym warsztacie :ok:

chafer - Pią Maj 14, 2010 14:30

kasjopea napisał/a:
Moim zdaniem drogo. Jeśli chodzi o sprzęgło spróbuj zadzwonić do TomaTeam http://tomateam.pl/.


Super, dzięki.

joni_25x napisał/a:
chafer, jaki wlacznik spryskiwacza????

chodzi Ci o przelacznik zespolony??? tzn ten odpowiedzialny za wlaczanie wycieraczek itp. ?? ?

tyle kasy za wymianę sprzęgła??? hahahaha :twisted:

wczoraj z kolega na prowizorycznym kanale wymienilem sprzeglo w vectrrze b po liftingu :cool: 5 godz pracy na dobra sprawe ,
nie daj sie naciagac;/
jak mechanik zobaczy ze przyjechał do niego ktos kto nie ma pojecia o naprawianiu auta to rżnie go ladnie ,
zapytaj w innym warsztacie :ok:


Tak, chodzi o przełącznik zespolony odpowiedzialny za m.in. wycieraczki. Podobno jednak wystarczy sama część tego przełącznika, odpowiedzialna za włączanie spryskiwacza.

A co do sprzęgła - cóż, mogę i rzeczywiście mnie rżną, nie znam się, na razie nie boli :) Wybrałem serwis mający dobre komentarze, który specjalizuje się w roverach i nie mam punktu odniesienia...

Pozdrawiam

kasjopea - Pią Maj 14, 2010 14:31

chafer napisał/a:
Tak, chodzi o przełącznik zespolony odpowiedzialny za m.in. wycieraczki. Podobno jednak wystarczy sama część tego przełącznika, odpowiedzialna za włączanie spryskiwacza.
można wymienić tylko tę jedną część, szukaj na allegro albo na szrotach.
duklos - Pią Maj 14, 2010 14:39

Koszt sprzęgła to 350,(komplet)- więc jeśli koleś życzy sobie 800,- za jego wymianę to zmień szybko mechanika.
ArekL - Pią Maj 14, 2010 23:49

A co to za serwis?
chafer - Pon Maj 17, 2010 15:37

Serwis to Morgan Car System s.c. Poprosiłem ich przed chwilą o ponowną wycenę wymiany sprzęgła, dam znać jak dostanę od nich drugą ofertę.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 15:37 ]
Wow, odpowiedzieli błyskawicznie - koszt to 650 złotych.

Pozdrawiam

sylwekzar - Wto Maj 18, 2010 08:45

przełącznik kupisz na allegro za jakieś 100-120 zeta, ja kupiłem na szrocie za 50 zł ale musiałem sam wymontować. wybór należy do Ciebie
chafer - Wto Maj 18, 2010 12:16

Dzięki. Dostałem 2 oferty od forumowiczów, bardzo do siebie zbliżone - najniższa cena to 30 + przesyłka.
Sprzęgła szukam dalej, gdzie oprócz allegro i http://tomateam.pl/ szukać?

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 12:16 ]
Ok, przejrzałem forum, już wszystko wiem :)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.