Zobacz temat - [r200] uszczelka w tylnych lampach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] uszczelka w tylnych lampach

Matius - Czw Maj 20, 2010 13:03
Temat postu: [r200] uszczelka w tylnych lampach
Witam,

jako tako nie mam problemów z wodą w bagażniku... owszem była kiedyś ale była to wina przerwanego wężyka od spryskiwaczy (w klapie) ale już to naprawiłem dałem od silnika do tylnej wycieraczki nowy wężyk.

Podczas tej wymiany zauważyłem że mój samochód nie ma tylnych uszczelek lamp. Nie wiem czy to tak ma być? Wydaje mi się że pomiędzy lampą a karoserią powinna być jakaś uszczelka... zauważyłem to bo strasznie lampa odstaje (aż wstyd się przyznać ale jakoś wcześniej tego nie zauważyłem).

Nawet jak mają być to dlaczego ich tutaj nie ma? Ktoś z pośpiechu chyba zakładał albo po prostu były wcześniej inne (może tuningowe?) i jak został sprzedawany to standardowe wsadził bez uszczelek... tak mi się wydaje...

Po ulewnym deszczu woda w kole zapasowym czasami jest czasami nie ma nie wiem dlaczego tak się dzieje chyba po prostu woda ciurkiem sobie ucieka a jak jest mocniejszy deszcz to nie nadąża i wpada do bagażnika... Ale naprawdę musi być to być bardzo mocny deszcz i to nie gwarantuje że będzie woda więc nie wiem od czego to zależy... może mam dziurę w kole zapasowym i mi od dołu leci :mrgreen:

Po tych wszystkich obserwacjach zauważyłem jeszcze że w lewej lampie na dole zrobił się taki osad jakby kiedyś tam woda była a potem wyparowało i taki brudny ślad został... gdzieś 1cm to ma... czyli jednak powinna być jakaś uszczelka chyba nie?


Jeśli powinna być to gdzie takie cudo dostane lub ewentualnie z czego to mogę zrobić bo szukałem na allegro ale nie było i teraz nie wiem czy powinna być czy nie :)

Pozdrawiam!

szoso - Czw Maj 20, 2010 13:06

nic prostszego, uszczelka do uszczelniania okien i załatwione
coś takiego, kupuje się na metry w sklepach budowlanych itp
http://www.allegro.pl/ite...zwi_stomil.html