Zobacz temat - [R200 1.6 96]Centralny zamek i alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.6 96]Centralny zamek i alarm

TheArt - Czw Maj 20, 2010 20:17
Temat postu: [R200 1.6 96]Centralny zamek i alarm
Hej.
Miałem dziś podniesienie ciśnienia przez nie zadziałanie CZ z knefla pilota. Wchodze więc do auta normalnie otwierając drzwi z klucza, chcę zapalać a on nic, zero reakcji. Pot, łzy.

Dopiero delikatnie mrygająca do mnie czerwona lampeczka podpowiedziała "wyłącz alarm".

Mam pytanie, co z tym zamkiem, bo nie zawsze działa, musze odczekać bądź przyciskać sto razy, ewentualnie to zależy od przypadku. Już wymieniłem bateryjkę. W rozmowie z markzo doszedł do tego, że może być uwalona krańcówka, cokolwiek to jest, bo nie zapala się też światło przy otwieraniu drzwi. Ma ktoś fotkę tego ustrojstwa.

Aha czemu alarm nie zaczął wyć gdy wsiadłem i grzebałem przy stacyjce.

kasjopea - Czw Maj 20, 2010 21:29

http://forum.roverki.eu/v...ight=kra%F1cowy poczytaj sobie, na zdjęciu w którymś poście jest krańcówka :wink: .
sknerko - Czw Maj 20, 2010 22:38

Tak sobie myślę że może kończy się ten guziczek w pilocie, podskocz do jakiegoś elektronika niech sprawdzi taki przełączniczek kosztuje złotówkę albo kilka złotych max. jak sprawdzi że do d..y to niech wlutuje nowy i spokój. Tylko niech kostki immo nie zgubi
TheArt - Sob Maj 22, 2010 18:50

Przeczyściłem te krańcówki papierem ściernym (te blaszki, które się wkłada w gniazdo), choć wiele tam do czyszczenia nie było (troche jakby smaru), niestety nie dało to wiele. Jakby zamyka się łatwiej niż otwiera. Trzeba jednak kilka, kilkanaście razy klikać a czasem mam wrażenie że trzeba odczekać jakiś czas.
sknerko - Sob Maj 22, 2010 20:28

krańcówki to są przełączniki które włączają światło sufitowe po otwarciu drzwi.
TheArt - Sob Maj 22, 2010 20:36

To nie od centralnego? To co z tym zamkiem, a markzo mi mówił, że krańcówki odpowiadają za centralny.
kasjopea - Sob Maj 22, 2010 21:49

Tak, mają związek z centralnym, a problemy ze światłem w środku auta są po prostu pierwszym sygnałem, że trzeba się nimi zainteresować.
TheArt - Sob Maj 22, 2010 21:59

Czyli jeśli są padnięte to przez to może też centralny szwankować.
kasjopea - Sob Maj 22, 2010 22:14

Tak, bo centralny może na przykład dostawać sygnał, że masz cały czas jedne drzwi niezamknięte.
TheArt - Sob Maj 22, 2010 22:15

Dzieki spróbuje.