Zobacz temat - [R75] Wariacje elektryki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wariacje elektryki

leklisek - Pią Maj 21, 2010 00:52
Temat postu: [R75] Wariacje elektryki
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu mam problem z elektryką. Problem był już kiedyś zgłaszany przez Dobromira_2004: http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#248000
Otóż, włączają mi się same wycieraczki i wyje alarm. Dodatkowo zapala się wyświetlacz z licznikiem kilometrów, oświetlenie modułu świateł, oraz sterowanie szybami. Gdy przekręcam kluczyk w pozycje I wycieraczki przestają chodzić. Przekręcam w pozycję 0 znów się włączają. Dodam że nie mogę zamknąć auta i aktywować immobilizera. Samochód odpala bez problemów, a na podszybiu sucho.
Wcześniej dla spokojnej nocy i ochrony przed wyładowaniem akumulatora wyjmowałem bezpiecznik od wycieraczek i był spokój. Dziś jednak zauważyłem że po wyjęciu bezpiecznika wycieraczki nie chodzą ale podświetla się licznik kilometrów i moduł świateł.

A teraz co najważniejsze: /przez przypadek odkryte/ gdy przesunę dźwignię obsługi wycieraczek do siebie - jakbym chciał włączyć spryskiwanie szyb - wszystko przechodzi: wycieraczki stają, wyświetlacze gasną i spokojnie mogę zamknąć auto kluczykiem. Puszczam dźwignię - auto wyje, wycieraczki chodzą i wyświetlacz się świeci.

Bardzo proszę o sugestie i pomoc!!!
Czy mam uszkodzony może przełącznik wycieraczek i coś tam robi zwarcie???

sTERYD - Pią Maj 21, 2010 09:19

nie wiem jak z wycieraczkami, ale podświetlenie i alarm może mieć związek z modułem świateł :hm:
Nie mył Ci ktoś przypadkiem silnika, albo nie odgrzybiał klimatyzacji metodą chemiczną?

SeniorA - Pią Maj 21, 2010 10:02

całość może mieć związek z modułem komfortu ( BCU ), też może dostała się do niego wilgoć.
leklisek - Pią Maj 21, 2010 13:03

sTERYD napisał/a:
nie wiem jak z wycieraczkami, ale podświetlenie i alarm może mieć związek z modułem świateł :hm:
Nie mył Ci ktoś przypadkiem silnika, albo nie odgrzybiał klimatyzacji metodą chemiczną?


Silnik nie był myty, jak również klimatyzacja nie była ruszana. Na początku, jeszcze przed zauważeniem że przesunięcie dźwigni wycieraczek do siebie likwiduje wszelki problem odpiąłem moduł sterowania szybami i lusterkami bo tam coś "cykało", a przyciśnięcie którejkolwiek strzałki ustawiania lusterka również chwilowo wyłączało podświetlenie licznika kilometrów i modułu świateł - gdy trzymałem przycisk to podświetlenie gasło, zapalało się.... potem już nie było reakcji. Myślałem że może deszcz napadał tam przy otwartych drzwiach. Jednakże odpięcie tego modułu nic nie pomogło.

apples - Pią Maj 21, 2010 13:12

Najpierw zacznij od tego - Woda w samochodzie (kabinie) http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766 :wink: