Zobacz temat - [R200] Czy tylko mi działa centalny na max 2 metry?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Czy tylko mi działa centalny na max 2 metry?

Matius - Pią Maj 21, 2010 01:00
Temat postu: [R200] Czy tylko mi działa centalny na max 2 metry?
Witam,

nie wiem co jest grane.. jak tylko kupiłem auto od zawsze miałem problemy z centralnym... po prostu łapie na max 2 metry... czasami się zdarzy że na 3 ale kurde no...

ostatnio wymieniłem baterię i nic to nie zmieniło (no może trochę na początku) masakra... czy jest jakaś antenka w samochodzie co poprawia zasięg albo coś takiego? Może mój pilot jest wyczerpany już?

Ruslan - Pią Maj 21, 2010 01:05

Mam ten sam problem. Czasami jest to denerwujące.
zimek-1985 - Pią Maj 21, 2010 01:41

możesz mieć centralny na podczerwień i dlatego może tak słabo łapać. nie trafiasz w odpowiedni punkt i wtedy nie zadziała.
Paul - Pią Maj 21, 2010 03:27

Matius napisał/a:
po prostu łapie na max 2 metry...
Ten typ tak ma :(
Ruslan napisał/a:
Mam ten sam problem.
To nie problem (w sensie usterka) - typowe.
zimek-1985 napisał/a:
centralny na podczerwień
To nie R6xx :haha: 200 mają radiowe :D
_papa_ - Pią Maj 21, 2010 07:02

dolutowanie kawała kabelka do anteny na płytce poprawi trochę zasięg.
Co do zasięgu pilota, to zgadzam się. Moja luba ma R45 z oryginalnym alarmem i jest tragedia nawet z 2m nie łapie.

VMatas - Pią Maj 21, 2010 07:11

Miałem R414, teraz mam R75 – tak samo mała odległość. Myślę, że to jest zrobione specjalnie dla ochrony od radio skanerów.
PORADA: trzymajcie kluczyk pionowo grotem do góry – odległość troszkę się zwiększy.

Remigiusz - Pią Maj 21, 2010 08:17

Ja tez tak mam teraz w 25 łapie dosłownie metr od samochodu :evil:

W 220 tego problemiku nie miałem spokojnie 5-6m mi jeszcze otwierało auto a teraz totalna kicha to jest i mnie zaczyna tez denerwować. :neutral:

Z tego co wiem to jedyna porada która tez działa jest jak sie otwiera auto trzymać pilota do głowy swojej i się zasięg polepsza :mrgreen:

Kozik - Pią Maj 21, 2010 08:20

Cytat:
Z tego co wiem to jedyna porada która tez działa jest jak sie otwiera auto trzymać pilota do głowy swojej i się zasięg polepsza :mrgreen:


działa ale ludzie się śmieją ;)

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 08:20 ]
a jak się otworzy usta to dalej łapie :lol:

Micros - Pią Maj 21, 2010 09:11

U mnie też 2-3 metry :cool:
Chyba, że przystawię pilota pionowo do brody to parę metrów dalej :lol:

Ja też uważam, że to było celowo zrobione... 1)radioscannery 2)nasz centralny nie posiada syg. dźwiękowego przy zamykaniu/otwieraniu(i dobrze-dyskrecja!), z odleglości 2-3 metrów jeszcze słyszysz zamki, a jak byś odszedł 10m i przypadkowo w kieszeni by Ci się nacisnęło to nie byłoby wesoło ;)

Matius - Pią Maj 21, 2010 09:58

Kozik napisał/a:
a jak się otworzy usta to dalej łapie :lol:


już sobie to wyobrażam jak latam z pilotem przy brodzie z otwartymi ustami i szukam samochodu :lol: funkcja panic normalnie :lol:



a tak swoją drogą... da rady zamontować centralny taki z allegro? np taki:

http://allegro.pl/item103...ega_zestaw.html


to co z naszym immo? trzeba wycinać? czy jest na to jakaś inna rada? Może wystarczy mieć oryginalny pilot przy kluczyku?

Drill - Pią Maj 21, 2010 10:05

U mnie w zielonej bestii - łapie z max 2 m - i to jest dobrze (rover 400 98 rocznik) - nawet próbowałem zapasowym pilotem , wymieniałem baterie (to metr więcej bylo ale przez tydzień :P ?)
a w niebieskim nabytku - 6-10 m z luzem (rover 400 99 rocznik) może dlatego , iż kluczyk i pilot był dorabiany bo wcześniejszy zgubiony -> ale obudowa org pilocika więc to pewnie loteria

PTE - Pią Maj 21, 2010 10:16

Hmmm.... Nie rozumiem. Czy to jest rzeczywiście aż tak uciążliwe? Ja naciskam przycisk pilota tuż przy drzwiach i jest dobrze. Po kiego grzyba potrzebny jest Wam jakiś kosmiczny zasięg? :shock:
VMatas - Pią Maj 21, 2010 10:17

Co do bezdźwiękowego zamykania/otwierania to tego wymagają normy UE z któregoś tam roku. Sąsiedzi powinni być za, szczególnie po nocach :mrgreen:
Drill - Pią Maj 21, 2010 10:18

@PTE

jak sie targa zakupy w łapskach to zanim sie kluczyk wyciąganie to z 10m przejdzie ;p

Albo jak rodzinka idzie do samochodu i Ty jesteś kierowca - a idziesz ostatni a oni czekaja

PTE - Pią Maj 21, 2010 10:28

Drill napisał/a:
@PTE

jak sie targa zakupy w łapskach to zanim się kluczyk wyciąganie to z 10m przejdzie ;p

Albo jak rodzinka idzie do samochodu i Ty jesteś kierowca - a idziesz ostatni a oni czekaja


Phi, wg mnie to wymyślanie argumentów na siłę. W żadnej z opisanych przez Ciebie sytuacji nie cierpię z powodu małego zasięgu pilota. Ale to tylko moja skromna opinia :wink:

Ad rem: ten typ tak ma.

gregor13 - Pią Maj 21, 2010 10:29

Ja myślałem, że mi pada bateria w pilocie i miałem się brać za wymianę. No ale skoro, jak widzę 2 metry to norma w Roverkach, to się uspokoiłem (w razie przyszłych kłopotów z pilotem po wymianie baterii, bo nie mam kodu do pilota :cry: )
spider666 - Pią Maj 21, 2010 10:41

Jak byście mieli zasięg 20m to też byście narzekali.
Przykładowo idąc wtedy do restauracji/pubu blisko od zaparkowanego auta
wchodzisz do WC siadasz - przycisną się pilot przypadkowa. Wychodzisz lekko z WC a tu się okazuje że nie ma radia, albo co gorzej auta.


Moim zdaniem dobry taki zasięg bo kiedyś odchodząc od auta schyliłem się zawiązać buta i wtedy pilot w kieszeni się wcisnął ale będąc blisko usłyszałem.
Dźwięku z kolei nie chciałbym głośnego bo czasami się wraca po parę razy do
auta bo się czegoś zapomniało i wkurzające było by to w nocy po czyimś oknem.

szoso - Pią Maj 21, 2010 10:44

spider666, zgadzam się z Tobą
moim zdaniem to plus że ciągnie z 2m i przypadkowe wciśnięcie guzika na 10m nie skończy się otwarciem auta
nie ma co narzekać bo niektórzy zamykają kluczykiem

staf - Pią Maj 21, 2010 10:46

U mnie od strony kierowcy zadziała nawet z kilku metrów, jednak z drugiej strony muszę podejść znacznie bliżej.
Jestem tego samego zdania co spider666, Wcale nie jest konieczny zasięg z kilkunastu metrów.

Drill - Pią Maj 21, 2010 11:03

Mi nigdy nie udało się wcisnąć pilota przypadkowo - przyciski są tak twarde i nie reagują na muśnięcie, szczególnie w jednym pilocie muszę się nieźle namęczyć by rozbroić :)
VMatas - Pią Maj 21, 2010 11:16

Jak działa tylko z bliska przynajmniej jesteś pewny że naprawdę auto zamknęło się.. Mi też taka odległość nie przeszkadza i się czuje bezpieczniejszy. Chociaż generalnie mówiąc R da się tylko uwieźć, jeżeli nikt nic nie majstrował z wycinaniem immo :mrgreen:
domel101 - Pią Maj 21, 2010 11:33

[quote="Micros"]U mnie też 2-3 metry :cool:
Chyba, że przystawię pilota pionowo do brody to parę metrów dalej :lol:

mam tak samo, tylko, ze ja przykladam pilot do skroni, lapie przez okno domowe na ok 7 metrow :) da mi ktos namiar na forum jak zrobic otwieranie szyby pasazera tak jak kierowcy jednym ciagiem - chodzi o elektryczne

Markzo - Pią Maj 21, 2010 11:38

Coupe łapie z 2-3m, zresztą ja i tak zamykam i otwieram autko pilotem przy szybie :) natomiast 75 ma wiekszy zasięg, z 6m działa :)
Matius - Pią Maj 21, 2010 11:56

kurde ja nie chce zamykać auta z 100 metrów :D wystarczy z 10 a dziś nawet z 2 metrów nie dało rady... padał ulewny deszcz do samochodu mam 10 metrów i oczywiście zasięg nie łapie no dobra biegnę i wciskam i nic nic nic dopiero pod samochodem musiałem już stanąć i wciskam i dopiero załapało a już byłem mokry... gdybym otworzył z pod dachu to dobiec do auta otworzyć i wejść to chwila... może to nie jest aż tak wielki problem bo z cukru nie jestem ale przeszkadza a jeszcze np jakby były 4-5 osób i taki numer by roverek odwalił to już byłoby smutne...


nie wiem mi np takie coś przeszkadza... i szukanie samochodu na parkingu... masakra... już nie raz było tak że roverek został zastawiony przez busy i go nie widać a ja chodzę biegam z siatkami i w głowie mam tylko jedno - zarypali...

to przypadkowe wciskanie to wymyślanie na siłę przecież nie zawsze Ci się przyciska jak kucasz to jest niefart i zdarza się raz na jakiś czas a cały czas nie kucasz przy zamykaniu auta :lol:

Remigiusz - Pią Maj 21, 2010 12:58

ALe co dzwine w Rave np jest pokazane ze od IMMO w aucie idzie jakas niby anteny a ja przy rozbieraniu Rovera nic takiego z auta nie wybebeszylem :/

Wysatrczy dobre 5m wiecej i tak w sumie nie trzeba :razz: Ale 2m to jest za malo ze trzeba prawie pod autem stac zeby sie odworzyl :neutral:

kamax_19 - Pią Maj 21, 2010 13:08

W moim Roverku na zasięg nie moge narzekać :grin: Co prawda nie zawsze łapie tak z 10 metrów. Nie raz nawet złapie z okna domu jakieś 6-7m i to przez szybe :grin: Od czego to zależy że w jednej 2-setce łapie z 2 a w innych 10 metrów.... :?: :?:
leszczu - Pią Maj 21, 2010 13:51

kamax_19 napisał/a:
W moim Roverku na zasięg nie moge narzekać :grin: Co prawda nie zawsze łapie tak z 10 metrów. Nie raz nawet złapie z okna domu jakieś 6-7m i to przez szybe :grin: Od czego to zależy że w jednej 2-setce łapie z 2 a w innych 10 metrów.... :?: :?:

U mnie jest podobnie
Jeszcze coś takiego zauważyłem, że jak roverek stoi przodem do ciebie i chcesz go zamknąć/otworzyć np:6-10m. to się zamknie/otworzy, ale jak już tyłem stoi to się nie zamknie/otworzy :grin:

kamax_19 - Pią Maj 21, 2010 13:54

leszczu19901 napisał/a:
Jeszcze coś takiego zauważyłem, że jak roverek stoi przodem do ciebie i chcesz go zamknąć/otworzyć np:6-10m. to się zamknie/otworzy, ale jak już tyłem stoi to się nie zamknie/otworzy


Ja zawsze że tak powiem zamykam go od tyłu....... :grin: :grin: Bo auto stoi pod wiatką i jak wysiąde to ide wstrone jego tyłu i właśnie auto stoi tyłem do mojego okna z którego dobrze łapie zasięg. :grin:

iwan00 - Pią Maj 21, 2010 16:13

U mnie od 2 do 0.5m w zależności od pogody siły wiatru, promieniowania z księżyca i innych anomalii :mrgreen:

Generalnie popieram opinię, że przy braku migających kierunków musi to być odległość z której słychać kliknięcie. Nie ma co narzekać wychodzę klikam i mam zamknięte, podchodzę klikam i mam otwarte zanim zdążę złapać za klamkę. No chyba że ktoś ma ręce dłuższe niż 2 m :lol:

Perez - Sob Maj 22, 2010 14:06

Moj wujek mial alarm w VW T3 co lapal mu nawet z osmego pietra, a auto bylo na parkingu oddalonym ulice dalej i ciagle zdazalo mu sie, ze zastawal auto otwarte. Dobrze, ze parking strzezony.

Moja irda w 600 potrafi zadzialac z kilku metro jak dobrze przyceluje :D

kamax_19 - Sob Maj 22, 2010 15:20

iwan00, Jak nie masz informacji od migaczy o zamkniętym czy otwartym aucie zrób moda i wszystko gra:D:D Ja ostatnio tak zrobiłem i teraz widze czy jest zamknięty czy otwarty i nie musze słyszeć kliknięcia :grin: :grin: :mrgreen:
Markzo - Sob Maj 22, 2010 15:44

jakiego moda? żeby kierunki migały?? tez tak chce!
Perez - Sob Maj 22, 2010 15:46

U mnie migaja bez zadnych modow, ale ja mam ird-owa 600
Markzo - Sob Maj 22, 2010 15:47

a w coupe właśnie nie migają :| ciekawe, trudny ten mod?
TheArt - Sob Maj 22, 2010 18:38

To się dołączę bo myślałem że mam coś z centralnym a może "ten typ tak ma". W moim R200 pilot działa jakby w odstępach czasowych. Otwiera niemal zawsze, jednak z zamykaniem to już loteria, czasem muszę 10 razy przyciskać, idiotycznie to musi wyglądać. Przeczyściłem krańcówki i nic to chyba nie dało, bo wciąż trzeba klikać kilka razy a czasem jakby odczekać po wyjściu z samochodu. Czy to normalne czy jednak coś do reperacji.
kamax_19 - Sob Maj 22, 2010 21:59

Markzo, Mod bardzo prosty. Na początku wydaje się czarna magia ale chłopaki z forum ładnie wytłumaczyli i pomogli cena takiego moda w moim przypadku wyszła jakieś 12zł
Przestudiuj sobie tego posta a jak byś czegoś nie wiedział pisz na Priwa :smile:
Tylko nie wiem czy w coupe jest tak samo jak w 200 setce poszukaj tego tematu jeszcze na forum.

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#503881

[ Dodano: Sob Maj 22, 2010 21:59 ]
Perez, Bo w 6-setkach jest to fabrycznie a w 2-setkach montowali to podobno dopiero od 1998r a coupe nie mam pojęcia :grin:

leszczu - Nie Maj 23, 2010 10:36

TheArt napisał/a:
To się dołączę bo myślałem że mam coś z centralnym a może "ten typ tak ma". W moim R200 pilot działa jakby w odstępach czasowych. Otwiera niemal zawsze, jednak z zamykaniem to już loteria, czasem muszę 10 razy przyciskać, idiotycznie to musi wyglądać. Przeczyściłem krańcówki i nic to chyba nie dało, bo wciąż trzeba klikać kilka razy a czasem jakby odczekać po wyjściu z samochodu. Czy to normalne czy jednak coś do reperacji.

Może baterie w pilocie wymień.

leszczyna - Nie Maj 23, 2010 12:20

Nowy dorobiony pilot działał mi z początku z większej odległości po pół roku jego zasięg się zmniejszył i jest taki sam jak ze starego pilota,i nic nie daje wymiana baterii na nową.Stary pilot to 3TXB,nowy to 17TN,zasięg mają mniej więcej taki sam tzn. od strony kierowcy-5-6m, z innej strony-2-3m,mi ta odległość w zupełności wystarcza.
TheArt - Nie Maj 23, 2010 12:41

Też wymieniłem baterie i zakodowałem pięc razy wciskając knefel otwierający. Powiedzcie czy u Was (chocby nawet z bliska) dziala zamykanie/otwieranie za kazdym razem to znaczy w odstepach powiedzmy 3 sekundowych.
kamax_19 - Nie Maj 23, 2010 13:15

TheArt, U mnie działa za każdym razem :smile:
TheArt - Nie Maj 23, 2010 13:20

Co się chwalisz :D
leszczu - Nie Maj 23, 2010 14:04

Nie chwaląc się :grin: u mnie też działa za każdym razem :grin:
Mix - Nie Maj 23, 2010 14:12

W Civic'u miałem dorobiony alarm firmy Silicon. Pilot miał wyciąganą antenkę, klapkę na przyciski (chroniącą przed przypadkowym naciśnięciem), funkcję szukania auta na parkingu/odstraszania kogoś kto stoi przy aucie. Zasięg (przy schowanej antence) ok. 50-60m na świeżej baterii. Maksymalnie udało mi się uzyskać ponad 600m (liczone wg. słupków przy drodze). Myślę, że dało by radę więcej, ale nie chciało mi się już dalej chodzić :wink: Trik polegał na tym, że trzeba było dotknąć pilotem do ust lub skroni. Ogólnie alarm bardzo fajny. Fabrycznie były piloty z irdą, które dostałem z autem, ale z już założonym niefabrycznym alarmem. Z immo nie było problemu, bo w Hondach jest w kluczyku. Zasięg fabrycznych pilotów musiał irytować poprzedniego właściciela od samego początku, bo oba piloty były nowe - nie wiem nawet czy nie założył już tego alarmu przy zakupie w ASO.
Zasięg w MG jest w miarę wystarczający. Zauważyłem, że wszystko zależy od wilgotności powietrza - czasem łapie dalej, czasem bliżej. Wkurza mnie natomiast to, że zawsze jest problem z otwarciem/zamknięciem auta z tyłu, jak chowam/wyciągam coś z kufra. Okrążanie auta z siatkami jest uciążliwe i mocno frustrujące :razz:

sknerko - Nie Maj 23, 2010 15:59

TheArt, pisałem ci już daj pilota do jakiegoś elektronika niech sprawdzi ten mikro przełącznik pod klawiszami może się zużył i trza wymienić taki przełączniczek to kilka zł
ArekL - Nie Maj 23, 2010 17:04

A wiecie może w którym miejscu zwykle jest montowana ta centralka, która odbiera sygnał z pilota?
Pod deską rozdzielczą czy w bagażniku w okolicach lamp?

U mnie w 420 pilot łapie z ok. 1,5-2 m, nieco więcej tylko wtedy kiedy skieruję pilot mniej-więcej w stronę kierownicy.

kamax_19 - Nie Maj 23, 2010 22:36

TheArt, Ale nie zawsze łapie z daleka, tak jak ktoś pisał chyba zależy to od pogody albo jakichś innych anomali. :???:

Przeważnie nie łapie z daleka jak pada deszcz. Jak jest ładnie słonecznie to z 10 metrów spokojnie go otworze :grin:

iwan00 - Sro Maj 26, 2010 10:10

Jak pomylisz przyciski i klikniesz zamknij to centralka uruchamia program zamykania i dopiero po wykonaniu tej instrukcji przyjmuję następną więc po kliknięciu zamknij od razu "otwórz" nie zaskoczy.

Bufor to kilka sekund. Ale w odstępach 3-5 sekund to za każdym razem.

ps Dzięki za cynk o migaczach - może pokombinuje w wolnej chwili - już mi się troszkę roboty nazbierało ale na razie priorytet to rozrząd i klima - pociągnie po kieszeni :cry:

kamax_19 - Sro Maj 26, 2010 17:54

iwan00, No niestety a rozrząd w roverku drogi.... :sad:
Matius - Sro Maj 26, 2010 20:22

czy ja wiem czy taki drogi... cena standard mi się wydaje... teraz wymieniałem w fiacie to wyszło drożej...
kamax_19 - Sro Maj 26, 2010 23:57

Matius, Zgodze się z tobą że może do naj droższych nie należy ale dużo aut ma tańsze rozrządy. :smile:
piezu - Czw Maj 27, 2010 11:21

ArekL napisał/a:
A wiecie może w którym miejscu zwykle jest montowana ta centralka, która odbiera sygnał z pilota?
Pod deską rozdzielczą czy w bagażniku w okolicach lamp?


przyłączam sie do tego pytania...
moj pilot w 214 si tez bardzo kiepsko lapie, wymienianie baterii, czyszczenie pilota niewiele dalo... bardzo czesto nie lapie mi zamykania centralnego nawet przy drzwiach kierowcy... otwieranie dizala tylko spod drzwi, ewentualnie z tylu... zas czasem jest tak,ze po wlozeniu kluczyka w stacyjke piszczyimmo i potrafi po nawet 20 kliknieciach dopiero sie odblokowac. zazwyczaj jak czlowiek sie spieszy. Masakra...

kamax_19 - Czw Maj 27, 2010 16:12

piezu, Jak klikasz z 20 razy zeby wyłączyć immo to oznaka że immo się pierdzieli. Ja też tak miałem pojechałem do elektromechanika po grzebał coś w pilocie (polutował i umył alkoholem) i działa jak nowy... :smile: :smile:
piezu - Czw Maj 27, 2010 16:29

dzieki za odpowiedz, pilot byl czyszczony, rowniez alkoholem, obawiam sie,ze to raczej cos z odbiornikiem sygnałów z pilota...
ArekL - Czw Maj 27, 2010 19:48

U mnie też czasem jak przekręcam kluczyk to immo piszczy, ale zauważyłem, że tylko wtedy kiedy kluczyk swobodnie zwisa na łańcuszku. Jeśli wezmę go w rękę i przybliżę do stacyjki to wtedy wiem, że nie będzie piszczał. Czy to nie za mała odległość, że już nie łapie kiedy zwisa?
Remigiusz - Pią Maj 28, 2010 04:07

Wczoraj wymieniłem bateria na nowa i już działa na ponad 5 metrów :razz:
Matius - Pią Maj 28, 2010 21:08

napisz za 3 dni czy dalej działa ;p znając życie to niet :cool:
Remigiusz - Pią Maj 28, 2010 21:32

Matius, :mrgreen: Zobaczymy jak to będzie po tygodniu wyglądać :wink: Tylko ze ja autkiem na co dzien nie jeżdżę, a jak stoi w garażu to go nie zamykam a immo jest teraz pasywne wiec wciskać nie trzeba żeby 25 odpalić :grin:
Matius - Pią Maj 28, 2010 21:36

hmm... ja jak autko zostawię na parę dni na dworze i potem przychodzę i też nie muszę wciskać guziczka żeby immo odblokować... ale jak nie będę miał pilota przy guziku to nie odpalę będzie pipkał....

więc nie wiem o co chodzi...

Remigiusz - Pią Maj 28, 2010 22:32

Matius, 25 juz nic nie pika jak jest pilot tylko blisko stacyjki to samo sie IMMO wyłącza i można furę odpalić :razz:
Matius - Pią Maj 28, 2010 23:14

to ja mam tak teraz w 2-setce... taki kupiłem. widocznie coś było zmieniane kiedyś albo coś Ci się pomyliło ;P
Remigiusz - Sob Maj 29, 2010 00:36

Matius, Nie nie starsze 200 tak nie miały, w 220 tak nie miałem, musiałem naciskać guzik żeby odblokować IMMO :wink:

Jak masz podświetlane kółko przy kluczyku na stacyjce to masz pasywne :razz:

Matius - Sob Maj 29, 2010 01:12

i to wszystko wyjaśnia bo mam :cool:
dawidd - Czw Cze 24, 2010 06:27

Ciężko jest uzyskać odpowiedz gdzie jest ta zakichana centrala z odbiornikiem -ktoś już tu pytał i w innych postach ale ciągle cisza
Remigiusz - Czw Cze 24, 2010 14:01

dawidd, Cala centralka jest pod deska rozdzielcza nad pedałami jak się tam dobrze nachylisz to ja zobaczysz :wink:

Matius, Miałeś racje mi ju znów po kilku tygodniach gorzej lepiej trzeba bliżej auta być :wink: Ale działa na tyle ze 3 kroki od auta się otwierają zamki :mrgreen:

Trzeba będzie chyba Alram wyciągnąć i kabel antenowy dorobić

dawidd - Czw Cze 24, 2010 21:25

a ta centrala ma antenkę zewnętrzna czy wbudowana w postaci kabelka w obudowie czy w ogolę nic nie ma, tylko antena jest w postać ścieżki na druku w kształcie kwadratu czy prostokąta - bo wtedy będzie gorzej z dolutowaniem anteny. I Czy po wyciagnieciu jej i odlaczeniu od kompa nic sie nie rozprogramuje? Centrala ani komp chyba nie maja żadnego podtrzymania zasilania
Matius - Czw Cze 24, 2010 22:23

dawidd napisał/a:
czy w ogolę nic nie ma, tylko antena jest w postać ścieżki na druku w kształcie kwadratu czy prostokąta


raczej tak ale nie jestem zbytnio pewny... jak rozbierałem auto to nic żadnych anten kabli ani coś w tym rodzaju nie widziałem... choć może gdzieś jest schowany np w instalację auta ale wątpie

Remigiusz - Czw Cze 24, 2010 23:17

Matius, Ja wydarłem wszystkie kable co tylko mozliwe z 200 i nic tam nie było jest to raczej w obudowie alarmu ale można by bez problemu raczej dolutować antenę jakaś. Tylko komu się chce tam pod czołgać i ten alarm wyciągać :razz:

Gdzieś chyba był kiedyś taki temat co ktoś zmienił miejsce i wydłużył kablem zasięg od alarmu :smile: Tylko gdzie ja o tym czytałem, na którym wątku :neutral: :?:

Matius - Pią Cze 25, 2010 10:23

jakbyś znalazł pewnie nie jeden byłby Ci wdzięczny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dawidd - Pią Cze 25, 2010 12:49

jak tylko chwilkę będę miał to ją (centrale) wyciągnę - jestem elektronikiem to nawet mnie ciekawi ten temat. A swoja droga to z doświadczenia wiem ze "przedłużanie" zasięgu to wcale nie takie proste jak by sie zdawało i dolutowanie kabelka do istniejącej anteny może nie byc takie proste. Często antena jest w postaci cewki na druku i robienie z niej odczepu może zmienić jej indukcyjność i w efekcie można pogorszyć sytuacje. Ale jeszcze jej od środka nie widziałem wiec to tylko teoria
Remigiusz - Pią Cze 25, 2010 13:44

Ok wiec sprawa wygląda tak dla Rovera 200 :wink:
Antena jako antena na płytce nie ma jest to formie kabla (Czarno/Zielony), który się kończy w wiązce kabla :wink: Ma on ~ 17cm długości co odpowiada długości fali: 1/4 Lambda dla 433,92MHz

Żeby zasięg zwiększyć trzeba ten kabel przedłożyć jak pokazałem na rysunku :wink: Najlepiej jest go na 68cm przedłużyć, będziemy mieli w tedy pełną fale :wink:

W taki sposób zasięg powinien ze powiększyć do lub ponad 10m :grin:

Druga opcja jest kupić antenę na pasmo 433MHz i tam wsadzić gdzieś.

Dla R 25 muszę jeszcze rozkminic jaki kabel to jest :wink:

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 13:44 ]
W R 25 jest tak samo ten sam kabel oraz Pin tylko, jedno jest inaczej ze ten kabel idzie do kostki włącznika wycieraczki tylnej na kierownicy :shock: Jest on tam bez funkcji i tylko go tam umieścili.

Musze to zmierzyć jak długi on jest i najwyżej przeciąć po środku i przedłużyć :razz:

dawidd - Pią Cze 25, 2010 20:35

próbowałem znaleźć ta centrale i cos z nia zrobić ale nad pedałami u mnie jej nie ma. Rozebrałem trochę tapicerki i nic tylko bezpieczniki i kable. Mam R416 z 96r - może były tez inne miejsca chowania tych centralek?
Remigiusz - Pią Cze 25, 2010 22:28

dawidd, W R 400 jest do tez Pin 10 ale jest tam Kabel różowy

A miejsce jest całkiem inne, temat dotyczył R 200 / 25 :wink:

dawidd - Sob Cze 26, 2010 08:25

wielkie dzięki. To widzę ze trochę więcej jest roboty bo trzeba zdemontować konsole środkowa. Zorbie to jak będę robił domykanie szyb i szyberdachu bo z tego co pamiętam to tez trzeba było się wpiąć w ta centralkę
Boncky - Sob Cze 26, 2010 09:05

TTTM :) u mnie w 75 łapie tak jak u wszystkich z 2m, chociaż można to właśnie zmienić jak koledzy wyżej piszą, ale ja to traktuje jako zaletę bo przypadkowo w kieszeni nie otworzę sobie auta itd.. zresztą jak idę otworzyć auto to na 99% do niego wsiadam:) chociaż raz jak kupiłem nową baterię przez 4 kliknięcia dioda na kluczyku świeciła się na zielono i otwarłem auto z około 20m ( z ręką na sercu) teraz standardowo 2m :)
dawidd - Sob Cze 26, 2010 10:20

wszystko sie zgadza ale trafia mnie cos jak ide otworzyć bagażnik mam cos w rekach i pilot mi nie łapie tylko muszę podejść do przednich drzwi np z duża paczka w rekach
Bodziek85 - Czw Lis 11, 2010 20:29

Mam pytanie do obeznanych w temacie - czy ten kabel co na rysunku - różowy , to jest właśnie antena od alarmu ?

Bo wisi to i nie daje mi spokoju a jak już rozebrałem te konsole to chciałbym potwierdzić. Kabelek wchodzi od dołu do tego sterownika w centralnym punkcie zdjęcia , na wtyczce po lewej stronie