Zobacz temat - [R620] Kod błędu 61
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Kod błędu 61

terek_4 - Sob Maj 22, 2010 08:16
Temat postu: [R620] Kod błędu 61
witam.
Ostatnio tak od tygodnia zaczęły falować obroty na biegu jałowym. ale dwa dni temu silnik zaczął ostro szarpać, i gasnąć... sprawdziłem OBD, i wybłyskało mi kod 61:

Czujnik pozycji nastawiacza dozującego paliwo – wysokie/niskie napięcie

Przerwa w obwodzie, zwarcie do zasilania, zwarcie do masy, uszkodzony czujnik, uszkodzony ECM

Może miał ktoś z tym kodem do czynienia, i mógł by mi pomóc??

thef - Sob Maj 22, 2010 10:26

Bardzo prawdopodobnym jest jakiś problem z wiązką przewodów silnika. W skrócie - trzeba przeczyścić kostki, poszukać przetarć w wiązce głównej silnika i naprawić, szczególnie zwracając uwagę na okolice kostek przy pompie wtryskowej. Poszukaj tematów o wiązce na forum, bo było ich mnóstwo, na pewno znajdziesz więcej szczegółów.
terek_4 - Nie Maj 23, 2010 10:06

czyli mówisz, że raczej mało prawdopodobne żeby to była jakaś awaria w pompie??
thef - Nie Maj 23, 2010 13:28

terek_4 napisał/a:
czyli mówisz, że raczej mało prawdopodobne żeby to była jakaś awaria w pompie??
Raczej tak. Oczywiście nie można tego wykluczyć, ale 90 procent, jeżeli nie więcej tego typu usterek wynika tylko z problemów z wiązką przewodów i od tego trzeba zacząć :) .
fireman - Pon Maj 24, 2010 15:50

W ktorym miejscu jest w tym Roverku zlacze OBD? Ja jak raz pojechalem aby sprawdzic na komputerze to uprzejmy pan szukal ponad pol godziny i nie znalazl;)
thef - Pon Maj 24, 2010 16:15

Szukaj albo pod kierownicą albo pod plastikiem przy prawej nodze pasażera. I od razu mówię, albo TESTBOOK T4 albo Bosch KTS 500 lub nowszy, inne komputery mogą mieć problem zarówno z samych połączeniem się jak i z odczytem parametrów i błędów. Polecam samodzielny odczyt błędów - http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 .