Zobacz temat - [r 400,98] problem z uzbrajaniem alarmu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r 400,98] problem z uzbrajaniem alarmu

bolec0000 - Sob Maj 22, 2010 22:17
Temat postu: [r 400,98] problem z uzbrajaniem alarmu
witam od jakiegos czasu ok 2 tygodnie przy włanczaniu centralnego nie włanczają sie kierunki a alarm i centralny sie zamykają czysciłem krancówki w drzwiach w klapie bagaznika i pokrywie silnika niestety bez rezultatu a przy otwieraniu z pilota normalnie mrugna raz i sie zamek rozbraja ,patrzyłem tak samo na wtyczki miedzy drzwiami a błotnikiem ale tam jest wszystko wporządku przeglodnołem tak samo czujke ruchu i tam jest tez wporządku .Gdzie szukac przyczyny ??
kasjopea - Sob Maj 22, 2010 22:27

Mam tak samo od jakiegoś czasu. Tylko u mnie kierunki od czasu do czasu migają przy zamykaniu, niekiedy z dużym opóźnieniem. Obstawiam bagażnik, bo jak coś w nim grzebię, to zazwyczaj normalnie później zamruga, tak, jakby mu się poprawiało. Dlatego chętnie poczytam rad na ten temat :wink: .
Perez - Sob Maj 22, 2010 22:33

W 600 czesto dzieje sie cos w stacyjce, moze w 400 jest podobnie. Natychmiast po wyjeciu kluczyka ze stacyjki powinno byc klikniecie. Jezeli go nie ma pomaga lekkie nacisniecie lub pukniecie palcem w stacyjke centralnie w to miejsce, gdzie wklada sie kluczyk.
bolec0000 - Sob Maj 22, 2010 22:55

to klikniecie to pewnie imobilajzer ,u mnie tez zaczeło sie od tego ze raz zamrugały a raz z opóznieniem a teraz to juz nic , moze ktos ma jakis schemat całego alarmu ,próbowałem twz z odłanczaniem aku ale tez bez rezultatu :nook:
Perez - Sob Maj 22, 2010 23:12

chyba to raczej nie immo, ale jakby zapadka i jak stacyjka mysli, ze kluczyk jest w stacyjce to nie uzbroi alarmu
kasjopea - Sob Maj 22, 2010 23:17

Perez, to raczej nie to.
Perez - Sob Maj 22, 2010 23:32

Kasjo jezeli chcesz i mi przypomnisz w srode to wezme ze soba miernik i zrobie przeglad Twoich krancowek.
Moze byc jeszcze po prostu uszkodzona centralka. Bo jezeli krancowki sa ok, stacyjka zamyka, czujnik ruchu tez to juz raczej nic nie pozostaje, chyba, ze uszkodzony/przerwany jakis kabelek, ale raczej nie od krancowek, bo one wlasnie sie rozlaczaja jak sa zamkniete.

bolec0000 - Nie Maj 23, 2010 11:00

a jak mozna sprawdzic czujki ruchu i czy ktos wie gdzie dokładnie idą te kabelki od czujki ,tylko do centralki czy jeszcze gdzies??
kasjopea - Nie Maj 23, 2010 11:41

Ale pisałeś, że z czujką ruchu w porządku?
bolec0000 - Sro Maj 26, 2010 21:17

tak mysle bo jak uzbroje alarm i wsadze reke do srodka to zaczyna wyc alarm ale jak siedze w srodku i zamkne z pilota auto to wtedy czujki sie nie załanczają wiec moze da sie jakos sprawdzic czujki moze to ich wina ??

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 21:17 ]
czy może ktos pomóc w temacie bo juz nie wiem gdzie szukac przyczyny???