Zobacz temat - Trasa Kraków - Zakopane: jaki stan dróg po powodzi?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Trasa Kraków - Zakopane: jaki stan dróg po powodzi?

PopaY - Wto Maj 25, 2010 08:00
Temat postu: Trasa Kraków - Zakopane: jaki stan dróg po powodzi?
Elo.

Czy ktoś się orientuje jak wygląda droga z Krakowa do Zakopanego? Chodzi oczywiście o wylaną Wisłę. Czy cała trasa jest "bezpieczna"? W środę koło 5 rano będę jechał do Zakopanego, z tego co wiem to do Krakowa przez Kielce jest "ok" (choć i tu bym prosił o 100%-owe potwierdzenie), ale nie wiem jak dalej. Czy ktoś ma jakieś informacje?

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 08:00 ]
Czy naprawdę nie ma tu nikogo z małopolski????

walkie - Wto Maj 25, 2010 08:40

PopaY, wiem, że oberwała zakopianka w okolicy myślenic i pcimia. nie mam jednak informacji jak teraz droga wygląda.
kornik11 - Wto Maj 25, 2010 14:12

Do Pcimia jedzie się bez problemów. Dalej nie wiem ale chyba nie jest źle.
PopaY - Wto Maj 25, 2010 15:37

A jeśli się zdarzy, że Zakopianka będzie w rejonach przez Was opisywanych nieprzejezdna to czy jest jakiś niedługi objazd w razie czego? Muszę być o 9 w Zakopanem. Generalnie jeśli wszystko byłoby ok, to powinno się jechać jakieś 4h, ale w tych okolicznościach lepiej wziąć te 1,5-2h naddatku. Nie sądzicie? Koło 3:30 powinienem wyjechać, żeby być pewnym dojazdu na czas...
walkie - Wto Maj 25, 2010 15:38

nie wiem skąd chcesz jechać :P
PopaY - Wto Maj 25, 2010 15:59

Z Radomia. Czyli trasa do Krakowa przez obwodnicą kielecką.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 15:59 ]
Właśnie sprawdziłem informacje na stronie GDDKiA. Wg mapy do Krakowa jest ok, ale w poza Krakowem są problemy.

Mogilany - Na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Mogilany woj. małopolskie, utrudnienie w ruchu drogowym przez uszkodzenia nawierzchni. Oberwanie nasypu drogi na ok. 100 m

Zabierzów - Na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Zabierzów woj. małopolskie. Oberwane skarpy, zagrożenie osunięcia na drogę, ekrany mogą ulec osunięciu (ale to chyba nie jest po drodze)

Myślenice - Na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Myślenice woj. małopolskie, zamknięty prawy pas ruchu. Zamknięty odcinek drogi zbiorczej


I te informacje nt. miejscowości Mogilany i przede wszystkim Myślenice są dla mnie niepokojące :(

walkie - Wto Maj 25, 2010 16:17

W Mogilanach masz wahadło. Trochę można postać.
Myślenice, tu się zawsze stoi bo jest redukcja z dwóch pasów do jednego. Dodatkowo jest wahadło przez oberwanie drogi.
Generalnie możesz spróbować ominąć myślenice zarabiem ale nie wiem czy jest lepiej

PopaY - Sro Maj 26, 2010 09:47

A czy te półtorej godziny jakie zaoszczędzę na wcześniejszym wyjeździe pomoże mi jakoś jeśli będę jechał cały czas trasą nr 7 czyli przez Mogilany i Myślenice?

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 09:47 ]
Cala trasa nie ma odcinkow zamknietych czy zalanych. Wyjechalem o 3:40, a dojechalem o 7:30, nigdzie nie napotkalem na utrudnienia. Jedynie miedzy Nowym Targiem, a Zakopanem jechalo sie max. 50km/h, a tak to wszystko super. Szkoda tylko, ze w Zakopanem leje caly czas :P