Zobacz temat - [R620] Silnik zalany wodą - teraz ciężko pali z rana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Silnik zalany wodą - teraz ciężko pali z rana

kepo - Wto Maj 25, 2010 10:21
Temat postu: [R620] Silnik zalany wodą - teraz ciężko pali z rana
Bry!

Roverek mi się zalał ;) po wjechaniu w spoooooorą kałużę pociągnął wodę filtrem (filtr rozerwało). Samochod zostal zholowany do domu, brat wyciagnal wtryski, osuszyl silnik. Olej wypłukany i wymieniony, filtry wymienione.

I od tamtej pory samochod z rana cięzko pali. Ciezko tzn trzeba go krecic nawet z 10 sekund. Wczesniej palil na dotyk.

HALP! :roll:

TomC - Wto Maj 25, 2010 10:27

Sprawdź świece żarowe. Może woda miała jakiś wpływ i teraz nie działają jak powinny.
seyfer - Wto Maj 25, 2010 10:50

A po odpaleniu auto normalnie jezdzi jak przed tym zdarzeniem ?
kepo - Wto Maj 25, 2010 11:02

jezdzi identycznie. nie zauwazylem zadnych spadkow mocy ani nic w tym stylu. tylko te odpalanie...
szoso - Wto Maj 25, 2010 11:06

do sprawdzenia świece
rano przed odpaleniem pod pompuj gruszką paliwo, zobaczysz wtedy czy się czasem nie cofa

Kris - Wto Maj 25, 2010 13:02
Temat postu: Re: [620SDi 99] Silnik zalany wodą - teraz cięzko pali z ran
kepo napisał/a:
Bry!

Roverek mi się zalał ;) po wjechaniu w spoooooorą kałużę pociągnął wodę filtrem (filtr rozerwało). Samochod zostal zholowany do domu, brat wyciagnal wtryski, osuszyl silnik. Olej wypłukany i wymieniony, filtry wymienione.

I od tamtej pory samochod z rana cięzko pali. Ciezko tzn trzeba go krecic nawet z 10 sekund. Wczesniej palil na dotyk.

HALP! :roll:


kepo - pewnie Twój motór nie może wyjść z zachwytu nad nowymi felgami i dlatego rano mu się tak schodzi ;) joke

DrMambo - Wto Maj 25, 2010 18:22

ja bym sprawdził kąt wtrysku .. przy takim zaciągnięciu wody .. zapewne z raz próbowałeś odpalić samochód i pomimo kręcenia lub jego braku nie odpalał ... mógł się przestawić rozrząd itp ..
czapaja - Wto Maj 25, 2010 19:18

DrMambo napisał/a:
ja bym sprawdził kąt wtrysku .. przy takim zaciągnięciu wody .. zapewne z raz próbowałeś odpalić samochód i pomimo kręcenia lub jego braku nie odpalał ... mógł się przestawić rozrząd itp ..
bardzo wątpliwe...
seyfer - Wto Maj 25, 2010 19:27

sprawdź może szczelność układu paliwowego. Przerabiałem to wiosną kiedy to okazało sie że wężyk sie przerwał, jednakże miałem delikatne plamy pod autem. U ciebie może gruszka powietrza dostaje i paliwo się cofa ?
kepo - Nie Sie 08, 2010 11:41

Up!

Problem nadal występuje. Co już wiadomo:

- świece wymienione na nowe, nic to nie zmieniło
- wszystkie wtryski sa sprawne
- paliwo się raczej nie cofa - pompowałem gruszką przed odpaleniem - brak roznicy w odpalaniu
- rozrząd się raczej nie przestawił, ponadto był wymieniany juz po zalaniu

Problem występuje tylko gdy silnik jest zimny, rozgrzany pali bez problemu. Czy może być to wina przekaźnika świec?

berserker8888 - Nie Sie 08, 2010 11:50

To jesli miales wymieniany rozrzad to faktycznie mozesz miec teraz przestawiony kat wtrysku
Jugol - Nie Sie 08, 2010 20:48

kepo napisał/a:
Czy może być to wina przekaźnika świec?


...jasne, że może być, ale to b. łatwo sprawdzić, po przekręceniu kluczyka w pozycję grzania świec, sprawdź czy masz napięcie na świecach, jak nie ma, to przekaźnik uwalony.

kepo - Wto Paź 19, 2010 16:19

Wszystko już jasne, 2 korbowody ugięte. Pare rzeczy do wymiany i będzie śmigał :ok:
Jugol - Wto Paź 19, 2010 18:52

Współczuję kepo :pociesz: