Zobacz temat - [R620] Problem z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z hamulcami

zimek-1985 - Sro Maj 26, 2010 14:21
Temat postu: [R620] Problem z hamulcami
Witam.
Koledzy mam taki problem. Zmieniałem ostatnio całe hamulce. przód i tył. Tarcze klocki i regeneracja zacisków.
przejechałem około 500km żeby klocki dopasowały się do tarcz tak jak mechanik kazał.
Wczoraj byłem u niego na ścieżce i ku mojemu zaskoczeniu z tyłu wyszło ze nie mam hamulcy.
To znaczy:

przód wyszedł 3,61kN lewe koło i 3,48 kN prawe (diagnosta powiedział że igła)
tył 1,63 kN lewe koło i 1,71 prawe koło (jakieś tam są ale to znikome)

Wszystko jest zrobione jak należy. Przód i tył robił ten sam mechanik. nowy płyn hamulcowy DOT4 w całym układzie, wszystko nowe. żadnych wycieków. płynu nie ubywa. dobrze odpowietrzone. Więc w czym problem?
Możecie mi powiedzieć co może być przyczyną tego?
Z góry dziękuję za pomoc i rady.

sTERYD - Sro Maj 26, 2010 15:29

może korektor siły hamowania trzeba przeczyścić :hm:
zimek-1985 - Sro Maj 26, 2010 16:02

a co to jest ten korektor i gdzie się znajduję bo ja za bardzo się nie znam :/
Boncky - Sro Maj 26, 2010 16:10

jeżeli wszystko dobrze zrobione to musi działać poprawnie. Sprawdź u kogoś na innym sprzęcie hamulce bo może sprzęt walnięty jak pisał kolega wyżej, jeżeli na innym sprzęcie będzie to samo, pewnie zapowietrzone
zimek-1985 - Sro Maj 26, 2010 16:56

byłem też na innej. wszędzie to samo. zaraz po zjechaniu ze ścieżki mechanik zdjął koła żeby zobaczyć co tam się stało i wszystko było oki. nie były zapowietrzone. nawet na ścieżce sprawdzaliśmy na przemian przód z tyłem bo myśleliśmy że może coś się z kompem w stacji diagnostycznej dzieje. ale nic. wyniki były podobne.
sTERYD - Sro Maj 26, 2010 17:31

korektor to jest taki regulator, który zmniejsza ciśnienie hamowania tylnej osi pod wpływem nachylenia samochodu. ZTCP jest zamontowany na ścianie grodziowej w okolicy środka samochodu
zimek-1985 - Czw Maj 27, 2010 15:56

oki dzięki. napewno sprawdze :grin:

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 15:56 ]
koledzy coś mi się nie zgadza. nie mogę znaleźć czegoś takiego jak ten korektor. a właśnie doczytałem się że ten korektor zakładany był tylko do wersji z ABS :/ . a ja nie mam ABS-u. Może być taka możliwość że nie będzie u mnie tego korektora?? :evil: