Zobacz temat - [R416i 98'] nierówna praca silnika gdy jest zimny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416i 98'] nierówna praca silnika gdy jest zimny

Gregor___ - Czw Maj 27, 2010 15:45
Temat postu: [R416i 98'] nierówna praca silnika gdy jest zimny
Witam moj problem ma sie tak:
kiedy auto stoi dluzszy czas (noc) to po jego uruchomieniu silnik nierowno pracuje, jakby sie dusil i czuc duzo wiekrze wibracje, dzieje sie to tylko przez okres kiedy wlaczone jest automatyczne ssanie po okolo minusie silnik zaczyna chodzic normalnie. Z racji ze jestem w anglii i bylem u kilku mechanikow to tez nie zawsze dokonca ufam tym co tutaj mowia wiec pisze jeszcze tutaj. Od mechnikow uslyszalem miedzy innymi ze najprawdpodobniej jest to wina uszczelek od kanalow wodnych i napoczatku zalega ona w komorach gdzie dochodzi do iskry z czasem po chwili pracy woda wylatuje ze spalinami, fakt ze woda lekko (uzupelniam co 3 tygodnie) mi znika z chlodnicy ale zaczelo sie to chyba wczesniej jakten problem z obrotami.

crazylane - Czw Maj 27, 2010 16:45

Witam,

miałem podobny problem jakiś czas temu. Ustąpiło po wymianie świec i przewodów.

Pozdrawiam

Gregor___ - Sob Maj 29, 2010 11:29

update:
W pojemniku z woda od chlodnicy pojawil sie olej wiec uszczelka glowicy padla tak stwierdzil bardziej cykniety kumpel. nowa uszczelka juz kupiona i jak dobrze pujdzie w ten weekend bedzie wymieniana, opisze puzniej czy pomoglo.