Zobacz temat - [214i 97r] Nie odpala!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i 97r] Nie odpala!

Lisus - Czw Maj 27, 2010 20:45
Temat postu: [214i 97r] Nie odpala!
Witam. Brat posiada Roverka 214i 97r.
Auto nie chce odpalić. Na poczatku mysleliśmy że to akumulator padł lecz jednak to nie to. Próbowaliśmy odpalać poprzez holowanie, lecz też nic z tego nie wyszło.

Silnik przy odpalaniu kręci, najprawdopodobniej paliwo nie dochodzi do silnika, bo świece są suche ( tak uważa moj brat) , i wybór padł na pompę paliwa, wiem że znajduje się ona w baku.

I teraz tak:
Czy to napewno pompa paliwa?
Jak sie od niej dostać? Da się jakoś od góry czy trzeba zdejmować bak?

ADI-mistrzu - Czw Maj 27, 2010 20:54

Odkręć przewód paliwowy od filtra, wsadź do niego jakiś długi wężyk gumowy i przekręć kluczyk na 2 pozycję.
Zobacz jak paliwo wtedy idzie (uruchomi się pompka w baku przez chwilę). Paliwo powinno dość szybko się przemieścić przez wężyk, mi od razu przeleciało przez 10m węża.

Jeśli i u Ciebie tak jest, to sprawdź zapłon, czyli czy masz iskrę i jaką masz (kolor).
Sprawdź tez kopułkę i palec rozdzielacza w jakim są stanie oraz grafitową elektrodę w kopułce która dotyka palca czy się nie wytarła.

Pozdrawiam

Lisus - Wto Cze 01, 2010 19:28

co sie okazalo ze nie bylo paliwa ,ale dolalem 4 litry i odpalilem za pierwszym razem i przejechalem 200 m i po 2 dniach nie moglem znowu odpalic bo znowu niby nie mialem paliwa a bak nie jest dziurawy bo sprawdzalem, ale wrcajac to dolalem znowu 4 litry i mialem problemy, dopiero po holowaniu jakies 500 metrow mi odpalil ale miedzy tym problemem paliwa byl jeszcze jeden problem caly czas mi sie wyladowywal akumulator, wiec kupilem nowy stal jeden dzien i sie rozladowali ja mysle ze ma to jakis zwiazek ale nie wiem jaki ?? ?
ADI-mistrzu - Wto Cze 01, 2010 20:32

Weź amperomierz i sprawdź jaki prąd pobiera samochód wyłączony.
Sprawdź ciśnienie na cylindrach (możliwe że Ci pasek rozrządu przeskoczył).