Zobacz temat - [R200 1.6 96]Drewienko na drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200 1.6 96]Drewienko na drzwiach

TheArt - Pią Maj 28, 2010 01:52
Temat postu: [R200 1.6 96]Drewienko na drzwiach
Hej, w R200 pod szybą (podłokietnik) na drzwiach są drewniane listewki, u mnie w kolorze jasnej sosny. Mnie to trochę drażni i chciałbym je przebarwić na ciemniejszy kolor. Zanim jednak się za to zabiorę chciałem Was zapytać czy jest jakiś patent by je zdjąć? Czy one są klejone? Chcę to przeszlifować, zabejcować i będzie ładne.
Tomek1212 - Pią Maj 28, 2010 13:14

Z tego co pamiętam w R200 "drewno" wykonane jest z plastiku. Przynajmniej tak to jest zrobione w modelach z okrągła deską.
slax - Pią Maj 28, 2010 15:17

ha, a mnie sie wydaje ze drewienko w kanciaku jest PRAWDZIWE!!!!
_papa_ - Pią Maj 28, 2010 15:32

nie wiem jak w innych roverkach, ale w R600 to jest prawdziwe drewno, no może przesadziłem, bo to jest dosłownie cieniutki plasterek, ale drewniany! Jest pokryty czymś w rodzaju przezroczystego plastiku dosyć grubego. Renowacja tego raczej nie przyniesie zamierzanego efektu. Ja myślałem , żeby wstawić w to miejsce kawałek drewna, ale to strasznie dużo rzeźbienia.

Zamocowane jest to na kawałku metalu z, jakby to nazwać, wypustami na wcisk. Trzeba uważać przy wyciąganiu aby nie połamać plastikowych spinek w których jest to mocowane. Do wyciągnięcia trzeba by użyć jakiegoś wkrętaka owiniętego w izolację bądź jakiś materiał, podważając od spodu. Listwy drewniane w drzwiach najlepiej jest odczepiać po uprzednim zdjęciu boczka drzwi, mamy wtedy dostęp do spinek go trzymających.
Tak to mniej więcej wygląda w R600 z '94 roku. :wink:

TheArt - Pią Maj 28, 2010 18:35

W R200 jest drewno bez żadnego plastiku. Mówię o tym na drzwiach.
_papa_ - Sob Maj 29, 2010 15:46

Raczej nie wydaje mi się, żeby te "drewno" znacząco się różniło od innych modeli R. Jaka to mówią nie dowiesz się puki nie sprawdzisz sam. :wink: Ja swoje doświadczenia opisałem wyżej. Wspomniany przeze mnie plastik może być w rzeczywistości warstwą lakieru. Na pewno od spodu jest kawałek metalowej listwy z wypustami.
Drill - Sob Maj 29, 2010 16:31

TheArt - kup sobie okleinę to i będziesz miał kolor jaki chcesz :)

Ja w kanciaku 216GSi miałem drewienko prawdziwe, wiem bo niechcący wykruszyłem kawałek jak zdejmowałem

tronsek - Pon Cze 07, 2010 21:16

TheArt, Ty kupiłeś tę Coupe'tke z Poznania. Z tego co pamiętam, na fotkach widziałem na drzwiach (na podłokietnikach) to drewienko i wyglądało to fatalnie. Jest to napewno jakaś samoróbka, bo te modele nie miały drewna na drzwiach. Tylko na desce rozdzielczej. Najlepiej chyba będzie albo to pomalować na czarno, albo okleić jakąś skórą bo po zdemontowaniu, może się okazać, że podłokietnik będzie zniszczony.
Markzo - Pon Cze 07, 2010 21:30

Skądżeś tam wystrugał drewno na drzwiach?? kup nowe boczki i po sprawie, tam nigdy drewna nie było...
china22 - Pią Cze 11, 2010 06:49

a mi takie listwy drewnianie by siadły... niestety na allegro są tylko z całymi boczkami