Zobacz temat - [R 216 97' Coupe] Uszczelnianie połówek głowicy a uszczelka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R 216 97' Coupe] Uszczelnianie połówek głowicy a uszczelka


Vesper416 - Sob Maj 29, 2010 20:07
Temat postu: [R 216 97' Coupe] Uszczelnianie połówek głowicy a uszczelka
Witam ostatnio zauważyłem na rozpołowieniu głowicy wyciek oleju mam wrażenie że na całym obwodzie płynna uszczelka puściła. Mam pytanie jak ma sie rozpołowienie głowicy do uszczelki pod głowicą. Nigdy nie dobierałem się do rozkręcania silnika i nie wiem jak to jest skręcone. Będzie trzeba wymieniać uszczelke pod głowicą czy tylko płynną na połówce i pod pokrywą zaworów?
driftdreamer - Sob Maj 29, 2010 20:18

Kolego z tego co wiem ta uszczelka ma sie nijak do tamtej jak cieknie Ci tu to ta jest winna:)
Vesper416 - Sob Maj 29, 2010 20:44

Ja sie pytam czy przy ściąganiu górnej części/ połówki głowicy zachodzi potrzeba wymiany uszczelki pod głowicą, planowania? Ja wiem że uszczelka pod głowicą nie ma nic do wyciekania na połówce.
driftdreamer - Sob Maj 29, 2010 21:00

Nie ma takiej potrzeby;)
azor77 - Sob Maj 29, 2010 21:35

Vesper416 napisał/a:
Ja sie pytam czy przy ściąganiu górnej części/ połówki głowicy zachodzi potrzeba wymiany uszczelki pod głowicą, planowania? Ja wiem że uszczelka pod głowicą nie ma nic do wyciekania na połówce.


Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, tylko żeby ci nie przyszło do głowy uszczelniać tego silikonem itp, bo narobisz więcej szkody niż pożytku :wink:

Vesper416 - Nie Maj 30, 2010 08:53

Nie no wiadomo Loctite
mielony22 - Pon Maj 31, 2010 15:23

Vesper416 czy ucieka Ci plyn chlodniczy???ja mam u siebie podobnie jak Ty w tych miejscach mokro tzn. od strony kopulki cieknie mi plyn chlodniczy a z tej strony co alternator mocno sie poci.caly alternator usmarkany a juz raz byl czyszczony z tego syfu.
jakbys zaczal bawic sie z tym problemem daj znac jak tam to wyszlo ze strona finansowa i jak poszlo.ja chyba zabiore sie za to w polowie czerwca.pozdro

driftdreamer - Pon Maj 31, 2010 17:11

a ja mam pytanie odnosnie silikonu? jak mechanik znajomy robil mi hgfa to pod pokrywe zaworow smarowal silikonem takze teraz nawet widac czy to dobrze??
macikd - Pon Maj 31, 2010 19:23

driftdreamer, ja pod pokrywe też dałem czarny sylikon i od stycznia nic sie nie dzieje, wiec moim zdaniem tak na spokojnie moze byc :wink:
Vesper416 - Pon Maj 31, 2010 19:49

macikd napisał/a:
driftdreamer, ja pod pokrywe też dałem czarny sylikon i od stycznia nic sie nie dzieje, wiec moim zdaniem tak na spokojnie moze byc :wink:


Przecież pod pokrywe zaworów zakłada się uszczelke! Półówki się skleja na uszczelke w płynie jest to klejLoctite na przykład a silikon to bardzo zły pomysł trochę tak pojeździsz i Ci ten syf wszystko pozapycha. U mnie płyn nie ucieka koszt naprawy to 150zł u PHJOWI
Sam nie będe tego robić bo trzeba góre rozrządu ściągnąć

driftdreamer - Pon Maj 31, 2010 20:03

to wiem ze uszczelke sie daje:D
ale nie pamietam juz czy uszczelki tam nie ma:) przeciez jak dobieral sie do glowicy to musiala byc jakas wiec pewnie ja wsadzil jak byla stara.. w sumie kupilem komplet pod glowice ale chyba pod zawory nie bylo wiec moze jest uszczelka a po bokach silikon) moze dobiore sie do tego razem z tym simeringiem przy rozrzadzie;/

macikd - Pon Maj 31, 2010 20:43

Vesper416 napisał/a:
Półówki się skleja na uszczelke w płynie jest to klejLoctite na przykład a silikon to bardzo zły pomysł trochę tak pojeździsz i Ci ten syf wszystko pozapycha.

Przecież nie napisałem o sylikonie między połówki tylko pod pokrywe zaworów. Jak potrafisz użyć sylikonu z głową to żadnych szkód sobie napewno nie narobisz dając odrobinę pod pokrywe zaworów.

Vesper416 - Pon Maj 31, 2010 20:55

no ja nie kapuje bo nowa uszczelka pod pokrywe to jakieś 15zł zł tyle co katiusz dobrego silikonu? A "prawie" robi wielką różnicę.
driftdreamer - Pon Maj 31, 2010 21:00

to wiadomo nawet jakby kosztowala tyle co dwie tubki silikonu;d ale jest oryginal;d
moze mechanik odwalil chale;/

flapjck1 - Pon Maj 31, 2010 21:01

a widzial ty uszczelke pod pokrywe zaworow do k-serii ? aaaaa?

przeciez to sama blacha i tak potrzebuje jeszcze dodatkowo uszczelniacza plynnego :)

driftdreamer - Pon Maj 31, 2010 21:03

ja nie widzial wiec zapytalem:)
truten23 - Wto Cze 01, 2010 11:27

Znaczy u mnie np. pod dekiel zaworów jest blacha z elastomerem. Nic się nie leje. A połówki rozrządu osadziłem na bardzo rozsądnie i przemyślanie nałożonym silikonie i zero wycieków. :cool:
driftdreamer - Wto Cze 01, 2010 17:54

u mnie tez nic nie cieknie:) no poza simeringiem walka ale to swoja droga;d wiec mechanik chyba wiedzial co robi:)