Zobacz temat - [R 400] Dodatkowe kontrolki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 400] Dodatkowe kontrolki

bizon - Nie Maj 30, 2010 16:38
Temat postu: [R 400] Dodatkowe kontrolki
Witam! Czy ktoś z was probował kiedyś i ma jakis ciekawy pomysł na ulepszenie tablicy wskaźników?? I nie chodzi mi tu o zmiane podswietlenia czy chromowane obwódki ale o dodanie dodatkowych kontrolek np. kontrolke otwartych drzwi
faecd - Nie Maj 30, 2010 17:00

bizon napisał/a:
np. kontrolke otwartych drzwi
ja mam ;) bo byla w standardzie ;)

bizon, uderz lepiej w skonstruowanie wlasnego komputera pokladowego!

camaro17 - Nie Maj 30, 2010 19:26

bizon, toś dowalił teraz z tą kontrolką otwartych drzwi, albo za bardzo nie znasz swego Rovera jeszcze, lub robisz sobie niezłe jaja... :mrgreen:
slax - Nie Maj 30, 2010 21:30

ja mam umnie dokładany tempomat, w właśnie kombinuje zeby dołóżc kontrolke, bow tych nowych zegarach od r45 jest nie używana kontrolka tempomatu
bizon - Nie Maj 30, 2010 21:48

camaro17 napisał/a:
albo za bardzo nie znasz swego Rovera

Fakt ze mam Roverka krotko ale z moich obserwacji wynika ze w 400kach seryjnie jest tylko kontrolka otwartego bagaznika.
Mam sedana jesli to ma jakies znaczenie, ale w hatchbackach jest chyba tak samo

bartek-mrc - Nie Maj 30, 2010 22:08

Ja także posiadam sedana i mam takie kontrolki otwartych drzwi i bagażnika ;)
bizon - Nie Maj 30, 2010 22:20

Zwracam honor, faktycznie w manualach jest o tym mowa
greg-si - Nie Maj 30, 2010 22:23

bizon, skoro nic Ci się nie świeci to na bank padła żarówka w zegarach albo ktoś coś grzebał.
W 2000r masz immo i alarm a skoro to jest to muszą być czujniki krańcowe drzwi i kontrolka.
Zapala Ci się lampka nad lusterkiem wstecznym?

bizon - Nie Maj 30, 2010 22:44

Spoko jesli faktycznie takie cus jest fabrycznie to poradze sobie z tym.
Ta kontolka drzwi to byl tylko przyklad, czy ma ktos jakies ciekawe pomysly lub juz zrealizowane ulepszenia "zegarow"

TomC - Pon Maj 31, 2010 09:59

bizon napisał/a:
czy ma ktos jakies ciekawe pomysly

Tylko i wyłącznie aluramki.

komarek - Pon Maj 31, 2010 15:38

TomC napisał/a:
Tylko i wyłącznie aluramki.


+ ewentualnie zmiana na te z R45 lub ZS
+ ewentualnie zmiana tarcz na indiglo czy tam inne cuda

nic innego nie przychodzi mi do głowy, zresztą IMO aluramki dają świetny efekt i wystarczy

camaro17 - Pon Maj 31, 2010 17:04

komarek, jak to nic ci innego nie przychodzi do głowy, a ja na przykład zrobiłem podświetlane wskazówki w zegarach od R400, prawdopodobnie jedyne w kraju :mrgreen:

proszę bardzo http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=80

komarek - Pon Maj 31, 2010 17:42

camaro17, ja nie uważam coś takiego za potrzebne dlatego nie przychodzi mi to do głowy - IMO zegary są dobrze podświetlone i nie ma ze wskazówkami problemu

PS doceniam Twoją pracę :wink:

slax - Pon Maj 31, 2010 17:49

panowie spokojnie. Ja u siebie kombinuje z ta kontrolką od tempomatu, jeszcze mi chodzi po głowie kontrolka "rezerwy" płynu do spryskiwaczy

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 17:49 ]
jest u mnie jeszcze miejsce na kontrolkę nie zapiętych pasów bezpieczeństwa to tez mi po głowie chodzi...

faecd - Pon Maj 31, 2010 21:48

camaro17 napisał/a:
a ja na przykład zrobiłem podświetlane wskazówki w zegarach od R400, prawdopodobnie jedyne w kraju :mrgreen:
nie kozacz bo wujek faecd juz sie od jakiegos czasu pali na zegary z innego auta ze wskazowkami, ktore ladniej beda pasowaly do licznikow R400 niz te, które Ty masz od clio II :D Do tego mam koncepcje ulepszenia mego diodowego białego podswietlenia!

Do tego pojdzie regulacja swiecenia przez potencjometr na ukladzie LM317 bo 30 diod emituje moc 7 watów a potencjometr max 0,4 W pociagnie i sie spala pozniej.

Czekajcie czekajcie, niech ja tylko dokoncze remont w łazience, jak zasiade do lutownicy to zobaczycie :D hehe ...pomysłów od cholery tylko czasu nie ma...zreszta sa tez inne priorytety takie jak opadnieta od poltory roku podsufitka czy rudzielec na nadkolach :D

ADI-mistrzu - Pon Maj 31, 2010 21:53

Wszyscy jak widzę tylko z 400, a czy ktoś wie czy w 200 jest kontrolka otwartych drzwi :grin:
Pewnie niema i znowu będzie trzeba dłubać w samochodzie...

camaro17 - Pon Maj 31, 2010 22:10

faecd, czekam z niecierpliwości na wujek faecd-a, :mrgreen: co tam wymyśli
bizon - Pon Maj 31, 2010 22:29

ADI-mistrzu napisał/a:
Wszyscy jak widzę tylko z 400, a czy ktoś wie czy w 200 jest kontrolka otwartych drzwi :grin:

Z Rave`a wynika ze tylko kufer

Robert_ - Wto Cze 01, 2010 00:03

Co do dołożenia kontrolek to można by jeszcze wykombinować kontrolkę otwartej maski (jak już są drzwi i kufer), bardzo dobrym pomysłem jest kontrolka od płynu do spryskiwaczy, a co do tempomatu to ja mam kontrolkę na paletce od sterowania :mrgreen: (dokładany przez poprzedniego właściciela).
komarek - Wto Cze 01, 2010 00:18

Robert_ napisał/a:
kontrolka od płynu do spryskiwaczy
ja mam taka kontrolkę :!: jak nie leci tzn. że pusto :mrgreen:

kiedyś na elektrodzie coś takiego było, a i ojciec sam do malucha zrobił, ale ja się nie podejmę

qrcze skąd wziąć tempomat dokładany? :neutral:

sTERYD - Wto Cze 01, 2010 00:27

choćby taki:
http://waeco.com/ae/298_452.php
na ebayu za niecałe 200 baksów ;)

Tomek1212 - Wto Cze 01, 2010 02:04

Tempomat uniwersalny swego czasu pojawiał sie na allegro w cenie około 500-700zł.
Co do kontrolek to warto pomyśleć jeszcze nad kontrolką niskiej ilości płynu chłodniczego oraz kontroli zużytych klocków hamulcowych.

TomC - Wto Cze 01, 2010 09:52

Idąc tym tropem można zamontować schładzany schowek razem z kontrolką idealnej temperatury osiągniętej przez "napoje" :wink:

Dałby radę jeszcze czujnik zużycia opon. Do Roverków może nie za bardzo ale może ktoś z BMW albo Golfa się skusi. Nie ma jak na bieżąco wiedzieć ile jeszcze kapcia zostało do spalenia :razz: :mrgreen:

Tomek1212 - Wto Cze 01, 2010 12:03

Ale takie kontrolki co ja podałem (łącznie z kontrolą niskiego poziomu płynu do spryskiwacza) posiadają niemieckie auta starsze nawet o 10lat od waszych roverków, więc to żadna nowość.
Markzo - Wto Cze 01, 2010 16:46

a po co aż tyle tych kontrolek?? ;>
camaro17 - Wto Cze 01, 2010 19:35

Później głowa będzie was boleć od nadmiaru informacji, to prowadzi do dezorganizacji :mrgreen: :razz:
Tomek1212 - Wto Cze 01, 2010 19:39

No to zdecydujcie się czy chcecie montować czy nie ? Temat miał na celu podanie możliwych kontrolek, no to podałem takie jakie s dostępne w niemieckich pojazdach i wg mnie nie są one zbędne.
Kontrolki mają się zaświecać tylko w momencie gdy coś złego dzieje się z pojazdem, więc żadna nie powinna się świecić gdy wszystko z pojazdem będzie w porządku.

slax - Pią Cze 04, 2010 12:07

Myślę, najbardziej przydatna kontrolka dla posiadaczy roverków z silnikiem serii K,będzie ta informująca o stanie płynu chłodzącego - jego ilości
Markzo - Pią Cze 04, 2010 12:14

albo odliczanie do HGF ;)
slax - Pią Cze 04, 2010 12:18

heh tylko na jakiej podstawie to policzyć???
Tomek1212 - Pią Cze 04, 2010 21:44

Licznik motogodzin, zerowany po każdej wymianie uszczelki.
slax - Pią Cze 04, 2010 23:11

Ale trzaba by jeszcze uwzględnić jak właściciel dba o autko, czy na przykład nie kręci go zimnego powyżej 3tyś
bizon - Nie Cze 06, 2010 10:32

A zakladal ktos z was kiedys wskaznik chwilowego spalania?? czytalem o takich uniwersalnych komputerkach pokladowych ale ja chcialbym tylko ta jedna funkcje