Zobacz temat - [R416 si 97r] dziwne objawy na zimnym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 si 97r] dziwne objawy na zimnym silniku

paw3l - Pon Maj 31, 2010 10:38
Temat postu: [R416 si 97r] dziwne objawy na zimnym silniku
WItam. mam nadzieje ze ktos mi pomoze. w styczniu kupilem roverka 416 i po miesiacu okazalo sie ze jes zepsuta uszczelka pod glowica... samochód kilka razy mi sie przegzal i mechanik poradzil mi zmiane silnika i tak zrobilem... tyle ze kupiłem silnik od rovera 400 z silnikiem 1.6 mechanik twierdzil ze musial przerobic jakies uchwyty i rozrzad nie pasowal... teraz jak do odpalam to caly silnik i wsumie samochód sie trzesie. jak sie rozgrzeje to tylko czasami go zatrzesie.. pomocy co to moze byc?????
kasjopea - Pon Maj 31, 2010 10:42

paw3l napisał/a:
kupilem roverka 416

paw3l napisał/a:
rovera 400 z silnikiem 1.6


To to samo, tylko oznaczenie inne, co jest związane z rocznikiem. Chyba, że ten pierwszy to kanciak?

Perez - Pon Maj 31, 2010 10:52

paw3l, zdaje sie, ze zrobil Cie w konia, bo nie umial sobie poradzic z uszczelka glowicy. Nie polecilbym Ci jezdzic nastepnym razem do tego mechanika, bo duzo lepszym rozwiazaniem byla naprawa uszczelki niz wymiana silnika, chyba, ze naprawde dlugo jezdziles z awaria i zniszczyles silnik.
Jezeli popelniles blad na forum i naprawde mechanik wsadzil Ci inny silnik to spowodowane to moze byc zlym dorobieniem mocowania silnika. Silnik powinien byc amortyzowany gumowymi poduszkami. Albo sa one juz wyrobione i drgania przechodza z silnika na karoserie, albo mechanik zrobil cos zle. To, ze silnik bardziej sie trzesie jak jest zimny to jest normalne.

paw3l - Pon Maj 31, 2010 23:15
Temat postu: dziwne objawy na zimnym silniku
Pewnie ten mechanik coś zepsuł bo on nadaje się do zmiany kloców a nie do takich rzeczy... spróbuje jeszcze u innego mechanika zobaczymy co powie..
ADI-mistrzu - Wto Cze 01, 2010 17:27

Widzę że kolega z moich stron, można wiedzieć u którego szpeca był ?
Może w warunkach ekstremalnych wsadził Ci silnik na lewą stronę dlatego mu mocowania nie pasowały :lol:

Mógł byś wrzucić zdjęcie całego silnika ? Może będzie coś widać co spartaczył.
Z obrotami silnika jest ok ? na jakim poziomie są przez rozgrzaniem i po rozgrzaniu silnika ?

Pozdrawiam

bizon - Wto Cze 01, 2010 17:36

Od (tylko) uszkodzonej uszczelki do wymiany silnika dluuuga droga
paw3l - Wto Cze 01, 2010 23:28
Temat postu: dziwne objawy
ADi jak się znasz to może bym podjechał i byś zobaczył co się dzieje :)

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 23:28 ]
a i obroty tak jak by skakały i silnik czasami przerywal... dzisiaj wracajac z pracy to mialem cos takiego jak by moc tracil i troche go trzasło w czasie jazdy ale zaraz przechodziło...

ADI-mistrzu - Sro Cze 02, 2010 08:02

Jak chcesz to możemy gdzieś się umówić, zobaczę co tam mniej więcej masz. :wink:
Napisz na PW najwyżej kiedy byś mógł, ja od dziś (od 17:00) mam już wolne i mogę praktycznie codziennie.

paw3l - Nie Cze 13, 2010 17:38

ADI-mistrzu, super. ja mam druga zmiane ale wczesniej koncze wiec moze na jutro bysmy sie umówili. jeszcze napisze dzisiaj ale o której i gdzie to mi to obojetne :)

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 17:38 ]
witam te objawy były spowodowane nie szczelnym korektorem ssącym i zepsutym czujnikiem temperatury cieczy.