Zobacz temat - [R75] Cieknącą woda z pod pokrywy rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cieknącą woda z pod pokrywy rozrzadu

Fitus - Nie Cze 06, 2010 15:50
Temat postu: [R75] Cieknącą woda z pod pokrywy rozrzadu
Witam mam problem taki jak w temacie.Nie wiem czy ona sie rozszczelniła czy co sie stało leci woda.


Proszę o pomoc

apples - Nie Cze 06, 2010 16:06

Opisz dokładniej. Jaki silnik? Benzyna czy diesel? I skąd dokładnie leci.

Jeżeli mowa o dieslu to nie spod rozrządu tylko spod uszczelki pompy wody lub termostatu.

Fitus - Sro Cze 09, 2010 07:22

Silnik 2.0 150km benzyna. Leci dokładnie z pod obudowy rozrządu,tak jakby ze śrub leciała woda.Nie mam pojecia co to może być.
mecho - Sro Cze 09, 2010 16:25

To jest pompa wody, miałem to samo miesiąc temu.

No i teraz zła wiadomość:
Pompa wody jest na pasku rozrządu... także rozrząd jeśli nie jesteś pewny kiedy był wymieniany, wypada też zmienić. Poza tym lejąca się woda (jeśli masz w obiegu wodę tylko) nie wiem czy jest tak całkiem obojętna dla paska. Nie mówiąc o dodatkach do płynu chłodniczego.

U mnie było to:
- pompa: 500 zł
- do rozrządu wszystko, paski (trzy) napinacze itd. bla bla: 1100 zł
- robocizna: 1000 zł

Dwa dni roboty, wymagającej specjalistycznych narzędzi, także p. Mietek lepiej nie się nie zabiera za to, bo tam trzeba wszystko unieruchomić przed zmianą pasków.

Poprzedni właściciel przy wymianie rozrządu zaoszczędził wymianę pompy,... więc ja dołożyłem : )


Pozrawiam

Fitus - Sro Cze 09, 2010 21:17

Dziękuję za pomoc.To teraz mam takie pytanie odnośnie tej wymiany. Potrzebowałbym instrukcje jak dokładnie to zrobić.Schemat rozrządu i ogólnie silnika na przyszłośc (silnik 2.0 ,benzyna, 150km).

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie i MECHO za pomoc w ustaleniu przyczyny wycieku. :)

kasjopea - Sro Cze 09, 2010 21:21

Fitus, proszę dane dotyczące silnika dopisać w temacie w nawiasie kwadratowym.
apples - Sro Cze 09, 2010 21:22

Ściągnij RAVE http://forum.roverki.eu/v...p=501893#501893 :wink:
Po instalacji data na 2001.


Dopisz że benzyna :wink:

hvil - Sro Cze 09, 2010 21:52

Mi tez wymienili pompe wody po kupnie wozy robilem profilaktycznie rozrzad i chlopaki stwierdzili ze jakas ta pompka zapocona i ze w roverze lepiej to wymienic. Ale przy R4 to koszt rozrzadu o wieeele nizszy:-)
owcze - Czw Cze 10, 2010 00:57

mecho napisał/a:
U mnie było to:
- pompa: 500 zł


http://www.allegro.pl/ite..._wody_nowa.html

niecałe 280 zeta tak dla potomnych ;)

mecho - Czw Cze 10, 2010 08:51

Co za dobry początek dnia : )